UrodaZapomnij o kosztownych lokówkach i zrób piękne loki z butelki

Zapomnij o kosztownych lokówkach i zrób piękne loki z butelki

Zapomnij o kosztownych lokówkach i zrób piękne loki z butelki
Katarzyna
20.08.2019 13:10, aktualizacja: 20.08.2019 15:17

To chyba naturalne, że kobiety, które są posiadaczkami prostych włosów marzą o kręconych puklach, a te z nas które mają loki zamieniłyby się na włosy proste jak drut. Kiedyś z używano wałków lub papilotów do wystylizowania fryzur, dziś istnieją odpowiednie urządzenia, które ułatwiają nam stworzenie fryzury idealnej.

Niestety większość lokówek czy prostownic, które zapewniają odpowiedni efekt są kosztowne. Dodatkowo gdy nam się spieszy chcemy wysuszyć i ułożyć włosy w tym samym czasie.

instagram.com/zakreconyswiatwery
instagram.com/zakreconyswiatwery

Jak w takim razie za niedużą kwotę i z niewielkim nakładem wysiłku stworzyć piękne fale?

Naturalny wygląd loków niczym, które wyglądają jakby ułożyła je morska bryza zawsze są kobiece i stylowe. Pod koniec października firma Dyson, która zajmuje się produkcją domowych sprzętów, ogłosiła nowy model suszarki do włosów, która podczas suszenia perfekcyjnie układa włosy w naturalne loki z użyciem butelki. Jednak ta najnowsza innowacja kosztuje blisko 1700 zł.

instagram.com/ariel.2512
instagram.com/ariel.2512

Z racji tego, że suszarka kosztuje tak dużo, wiele osób zdecydowało się spróbować domowych sposób na uzyskanie podobnego efektu. Na Facebooku i Twitterze można znaleźć kilka ciekawych trików, ale jeden mocno zwrócił naszą uwagę. Okazuje się, że do stworzenia pięknych fryzur nie zawsze potrzebna jest drogie urządzenie. Wystarczy zwykła suszarka oraz... plastikowa butelka!

Obraz

Plastik nie jest najlepszy dla naszego środowiska, jednak jeśli masz w domu butelkę po wodzie to możesz ją ponownie wykorzystać. Odetnij górną część butelki, a z boku wytnij szparę przez którą będziesz mogła wsunąć węższą część suszarki.

Następnie umieść pukiel włosów w butelce, wsuń suszarkę i włącz na wysoką(lecz nie najwyższą) moc. Przez kilkadziesiąt sekund trzymaj włosy w butelce, a następnie wyciągnij je. Zobaczysz, że Twoje włosy będą pięknie skręcone!

Oczywiście producenci suszarki zapewniają, że ich produkt nie niszczy włosów, a z tym domowy trikiem nie mamy tej pewności. Jednak dopóki nie będziesz mieć funduszy na tak drogą suszarkę, zawsze możesz spróbować tego triku! Przyda się także podczas wyjazdów - już nie musisz brać ze sobą prostownicy czy lokówki, pusta butelka wystarczy, aby stworzyć piękne loki z butelki!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także