NewsyMagiczne górki. Anomalie magnetyczne w Polsce, gdzie grawitacja przeczy prawom fizyki

Magiczne górki. Anomalie magnetyczne w Polsce, gdzie grawitacja przeczy prawom fizyki

Magiczne górki. Anomalie magnetyczne w Polsce, gdzie grawitacja przeczy prawom fizyki
Manuel

29.06.2022 15:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Istnieje w Polsce kilka miejsc, w których znane wszystkim prawa fizyki zdają się nie działać. W miejscach tych gołym okiem można zauważyć, że rzeczy same toczą się pod górę. To tzw. magiczne górki, wyjaśnimy dzisiaj ich fenomen.

Magiczne górki - co to takiego?

Magiczna górka bardzo często zwana jest również magnetyczną górką lub czarodziejską górką. Do niedawna było to zjawisko, które było bardzo trudno wytłumaczyć i powstawały na ten temat najdziksze możliwe hipotezy. Obecnie większość ekspertów uważa, że magiczne górki to efekt tylko i wyłącznie złudzenia optycznego.

Charlie master of cnc/youtube
Charlie master of cnc/youtube

Ani samochody, ani kładzione na jezdni butelki nie toczą się same pod górę. Dlatego, że owe górki są tak naprawdę pochyłościami, po których przedmioty i pojazdy normalnie toczą się w dół. To, że mamy zupełnie inne wrażenie ma być spowodowane nietypowymi właściwościami miejsca. Takimi jak pochylenie przytłaczającej większości drzew na danym obszarze, czy inne przekłamania wzroku.

A może jest inaczej...

W przeszłości magiczne górki były uważane za miejsca, w których być może istnieje jakieś nietypowe pole magnetyczne. Albo też przyciąganie Ziemi jest z jakichś powodów słabsze. Przypuszczano również, że na danym obszarze mogą istnieć jakieś nietypowe złoża minerałów. Dlatego w paru miejscach prowadzono badania w tym celu, mając nadzieję na jakieś cenne odkrycie. Ostatnio też w internecie popularność zdobywa jeszcze inna teza na wytłumaczenie tych miejsc. Mianowicie, że jest to efekt działania... kosmitów.

Anomalia grawitacyjna w Walimiu

Zielone ludki

Teza z kosmitami dla niektórych może wydawać się śmieszna, ale za to zdecydowanie przypadła do gustu ludziom, którzy mieszkają w okolicy magicznych górek. Dlaczego? Z banalnego powodu. Ta teoria przyciąga do tych miejsc fascynatów teorii spiskowych. A to przekłada się na to, że magiczne górki w paru miejscowościach stały się źródłem zarobku dla części okolicznych mieszkańców. Niestety z tego powodu można się również nadziać w internecie na różnie "nieco podrasowane" materiały, więc trzeba uważać na to, co się ogląda.

Tak czy siak zjawisko magnetycznych górek jest dla wielu osób fascynujące!

A tutaj obejrzysz niezwykłe zdjęcie drzewa w momencie uderzenia w niego piorunu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także