PoradyLajfhaki6 sprytnych sztuczek magicznych, na które daliśmy się nabrać. Iluzjoniści mieli pomysły!

6 sprytnych sztuczek magicznych, na które daliśmy się nabrać. Iluzjoniści mieli pomysły!

6 sprytnych sztuczek magicznych, na które daliśmy się nabrać. Iluzjoniści mieli pomysły!
Katarzyna
27.08.2019 08:25, aktualizacja: 27.08.2019 08:53

Ahhh magia, kto jej nie lubi? To właśnie dzięki niej wierzymy w rzeczy, które wydają się niemożliwe! A może wciąż uważasz, że istnieją osoby, które potrafią przejść przez czyjeś ciało lub podnieść lokomotywę? Niektóre sztuczki magiczne są tak dobre, że naprawdę ciężko dostrzec ich sekret!

#1 Przechodzenie przez ludzkie ciało

Magiczna sztuczka:Magik prosi swoją asystentkę, aby weszła w "magicznym pudełku", które posiada otwór przykryty zasłoną. Iluzjonista przechodzi przez dziurę z drugiej strony pudełka i wydaje się, że przenika przez ciało asystentki.

Jak sztuczka wygląda w rzeczywistości:Kiedy osoba stoi całkowicie prosto, wydaje się, że skrzynka jest bardzo wąska, jednak kiedy asystentka przesunie się do tyłu, iluzjonista bez problemu może wsunąć się w dziurę, przez co odbiorcy mają wrażenie, że mag faktycznie "przeszedł" przez drugą osobę.

#2 Znikający wagon

Magiczna sztuczka:Ta znana sztuczka polega na tym, że ludzie otworzą krąg wokół wagonu, następnie łapią się za ręce, a magik w magiczny sposób podnosi wagon (przykryty dużym materiałem) w powietrzu. Potem jakimś czasie wagonik znika.

Jak sztuczka wygląda w rzeczywistości:Przeważnie sztuczka wykonywana jest w określonym miejscu, gdzie będzie można schować wagon pod deskami sceny. Już gdy materiał unosi się w powietrzu, wagonika tam nie ma, lecz powierzchnia tkaniny zostaje uformowana tak aby przypominała ona kształt wagonu. Ludziom trudno dostrzec moment, w którym wagonik znika, ponieważ światła są ustawione w taki sposób i mają tak różnorodne odcienie, że nawet wprawiona osoba miałaby problem zauważyć tę chwilę.

#3 Magiczne krzesło

Magiczna sztuczka:Iluzjonista siada na krześle, po czym jego asystenci zabierają mebel, a magik pozostaje w nieruchomej pozycji. Myślisz, że to sprawka magii? A może silnych mięśni?

Jak sztuczka wygląda w rzeczywistości:Tak naprawdę, na platformie znajduje się palik, który trudno zauważyć. Pozwala on jednak na przybranie pozycji przypominającej tej siedzącej. Jeśli but magika zostanie przymocowany do palika, jego noga będzie usztywniona i nie będzie mogła się poruszać. Kolejna zagadkowa sztuczka została rozwiązana!

#4 "Kobieta Zygzak"

Magiczna sztuczka:Może nie chodzi po dachach jak Kobieta Kot lub nie ratuje świata jak Wonder Women, lecz nie można jej odebrać tego, że jest wyjątkowa! Kobieta Zygzak to jednak kolejna sztuczka magiczna. Kobieta Zygzak czyli asystentka magika zostaje podzielona na trzy lub cztery części. A przynajmniej widz odnosi wrażenie, że jej ciało zostało podzielone. Na koniec spektaklu jednak asystentka zostaje "połączona".

Jak sztuczka wygląda w rzeczywistości:Ta sztuczka nie mogłaby się udać bez odpowiednich pudeł o wysokości 35 centymetrów i mobilnej platformy o wysokości 20 centymetrów. Kiedy magik zamknie wszystkie pudełka, asystentka zsuwa się na sam dół, a w pozostałych pudełkach umieszczane zostają manekiny. W ten sposób ma się wrażenie, że kobieta jest przecięta na pół.

#5 Ryba w butelce

Magiczna sztuczka:Magik pokazuje butelkę z pokrywką na butelkę. W środku naczynia znajduje się trochę wody. Następnie należy przykryć naczynie serwetką, wypowiedzieć "magiczne słowa" i voila! Ryba znajduje się w butelce!

Jak sztuczka wygląda w rzeczywistości:Sztuczka polega na tym, że między butelką a przykrywką znajduje się niewielka powierzchnia, w której znajduje się rybka. Po nałożeniu serwetki, magik jednym i szybkim ruchem usuwa płytkę dzięki czemu ryba znajduje się w butelce. Moim zdaniem taka "rozrywka" nie jest warta męczarni zwierzęcia...

#6 Ucieczka z wariatkowa

Magiczna sztuczka:Magik zakłada kaftan bezpieczeństwa, którego rękawy są zapinane za plecami. Co ciekawe, przy tej sztuczce przeważnie scena pokryta jest ekranem, a po kilku minutach magik uwalnia się z kaftana. Jak to możliwe?

Jak sztuczka wygląda w rzeczywistości:Kiedy rękawy są zapięte, iluzjonista opiera ręce na piersi i bierze głęboki oddech. Po wydechu, w kaftanie bezpieczeństwa jest trochę miejsca dzięki czemu możliwe jest poruszanie ramionami.

I jak Ci się podobają takie "magiczne" sztuczki? Trzeba przyznać, że ktoś kto wymyślił te triki wiedział jak dobrze nabierać swoją publiczność Daj nam znać czy wiedziałeś o tych trikach!
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także