PoradyMało kto wie, do czego służy ten element na obieraczce do warzyw

Mało kto wie, do czego służy ten element na obieraczce do warzyw

obieraczka do warzyw fot. genialne.pl
obieraczka do warzyw fot. genialne.pl
Manuel
12.02.2023 09:01, aktualizacja: 12.02.2023 13:32

Obieraczka do warzyw to narzędzie, bez którego wiele osób nie wyobraża wręcz sobie przygotowywanie codziennych posiłków. Ale mało kto zna jedną z jej bardzo przydatnych funkcji. Dzięki niej zaoszczędzisz czas i wysiłek.

Obieraczka do warzyw, czyli znane, nieznane narzędzie

Wydawać by się mogło, że obieranie warzyw (czy owoców) jest jednym z najprostszych obowiązków kuchennych. Robimy to mechanicznie, nie poświęcając tej czynności większej uwagi. Najczęściej korzystamy z niej, kiedy przygotowujemy obiad – jest nieoceniona podczas obierania ziemniaków czy ogórków na mizerię, co jest trudniejsze, jeśli posługujemy się zwykłym nożykiem. Dzięki niej nasze warzywa są obrane szybko i dokładnie, a obierki nie są za grube, przez co nie marnujemy aż tyle jedzenia. Okazuje się jednak, że wiele ludzi posługuje się obieraczką nie mając pojęcia po co jest mini ostrze, które z reguły wystaje z jej boku. I jeśli naprawdę myślałeś, że pełni ono tylko rolę ozdobną, to zaraz wyprowadzimy Cię z błędu.

obieraczka do warzyw, fot. genialne.pl
obieraczka do warzyw, fot. genialne.pl

Ukryta funkcja obieraczki do warzyw - każdy widzi ten element i nikt go prawie nie używa

Większość obieraczek, zwłaszcza tych przypominających charakterystyczne widełki, ma wystający z boku nożyk. To bardzo pomocny dodatek, z którego niestety prawie nikt nie korzysta. Za pomocą tego ostrza można z łatwością rozkroić wiele warzyw i owoców. Na przykład pomarańczę i inne produkty o twardej, grubej skórce, którą trudno ściągnąć za pomocą obieraczki. Ten niepozorny element znacznie uprzyjemni Twoją prace, jak tylko zdecydujesz się z niego rzeczywiście korzystać przy przyrządzaniu posiłków.

obieraczka do warzyw, fot. genialne.pl
obieraczka do warzyw, fot. genialne.pl

A tak w ogóle, czy używasz obieraczki poprawnie?

Obieraczki nie należy odrywać od warzywa nie tylko podczas ruchu w dół, ale również w górę. W przeciwnym razie mocno utrudniasz sobie pracę i wydłużasz poświęcony na to czas. Po co utrudniać sobie tak podstawową czynność? Dociskaj obieraczkę do warzywa manewrując nią w obie strony - nie tylko w jedną - a sam będziesz w szoku, jakie to ułatwienie!

Nie czekaj i wypróbuj tę metodę od razu, a nie będziesz pierwszym, który żałuje, że dowiedział się o niej dopiero teraz. Podziel się tą wiedzą z bliskimi, aby i oni mogli używać obieraczki tak, jak została do tego zaprojektowana.

Sztuczki marketingowe, które stosuje na nas Biedronka

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także