NewsyMało znane zastosowanie tabletek do zmywarki. Zdziwisz się, co potrafią

Mało znane zastosowanie tabletek do zmywarki. Zdziwisz się, co potrafią

Zastosowanie tabletek do zmywarki Fot. freepik / Fb
Zastosowanie tabletek do zmywarki Fot. freepik / Fb

05.01.2023 06:03, aktual.: 05.01.2023 16:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Doświadczona gospodyni domowa za pomocą tabletki do zmywarki wyczyści dużo więcej, niż naczynia. Poniżej znajdziesz listę najbardziej użytecznych i pomysłowych zastosowań. Jest ich w brud - dosłownie i w przenośni. Poznaj zastosowanie tabletek do zmywarki.

Dodaj kapsułkę do prania

©SelfStation/Instagram
©SelfStation/Instagram

Tabletka do zmywarki sprawi, że ubrania nie tylko będą czystsze, ale i wyeliminuje przykry zapach w pralce po samym praniu.

Termos jak nowy

Tabletki do zmywarki świetnie radzą sobie z brudnymi termosami od herbaty/kawy. (Nawet gdy te są już bardzo brązowe od środka ;) Wystarczy zalać 1 tabletkę wrzątkiem w termosie, zakręcić nakrętkę i zaczekać ok 12 godzin. Termos po takim zabiegu lśni jak nowy.

Wyczyści piekarnik

Tabletki do zmywarki dobrze sprawdzają się zwłaszcza w przypadku trudnego do wyczyszczenia piekarnika kuchenki. Rozpuść w ciepłej wodzie kapsułkę na 10 minut, włóż rękawice i zacznij pocierać otrzymaną miksturą brudne miejsca. Pozostałości usuń gąbką lub papierowym ręcznikiem.

Umyje naczynia żaroodporne

Zalej przypalone naczynie żaroodporne gorąca wodą, a następnie umieść w nim tabletkę. Odstaw na kilka godzin (a nawet na całą noc). Mikstura powinna sobie poradzić nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami

Usunie zabrudzenia ze ścian i podłóg

Dzieci w swoim pokoju popisały ścianę flamastrami, kredkami, albo długopisem? I z tym sobie poradzisz za pomocą tabletek do zmywarki. Wystarczy jedną rozpuścić w 3,5 litra ciepłej wody. Wszelkie zabrudzenia i zadrapania usuniesz przy pomocy szmatki.

Zastosowanie tabletek do zmywarki do zabarwionego prania

Kapsułka do zmywania naczyń bardzo dobrze radzi sobie z odbarwianiem świeżo zabarwionego prania. Wystarczy, że wypierzesz białe pranie ponownie wraz z nią, a uratujesz swe rzeczy.

Peakpx
Peakpx

Zastosowanie tabletek do zmywarki na brud z toalety

By poradzić sobie z problematycznymi zabrudzeniami toalety wystarczy wrzucić do niej jedną kapsułkę. Poczekaj aż się rozpuści i powstanie roztwór, a następnie wyszoruj szczotką kłopotliwe miejsce. Potem wystarczy już tylko spłukać wodę.

Tabletką do zmywarki wyczyścisz szybę prysznicową

Rozpuść kapsułkę do zmywarki w małej ilości wody i za pomocą szmatki w rękawiczkach gumowych przystąp do czyszczenia kabiny! Szyby wyczyścisz szybko bez szorowania.

Wyczyści pralkę

Warto to robić regularnie, inaczej po pewnym czasie ubrania mogą z pralki wrócić w gorszym stanie, niż gdy tam trafiły. Wrzuć 2 tabletki, nastaw temperaturę na 60 stopni i włącz pralkę. Pozbędziesz się zarówno przykrego zapachu, jak i kamienia.

Kapsułka do zmywarki umyje meble ogrodowe

Często stoły i krzesła po weekendowym grillu są mocno zabrudzone i zatłuszczone. Wrzuć kapsułkę do gorącej wody i poczekaj, aż się rozpuści, następnie wyszoruj brud.

Usunie burd z kawy

Napełnij brudne naczynie po kawie gorącą wodą i wrzuć do niego kapsułkę. Pozostaw roztwór na około godzinę, co jakiś czas go mieszając. Po tym czasie zawartość wylej a naczynie przepłucz.

Obraz

SarahR/Flickr[/caption]

Tabletka do zmywarki wypoleruje metal

Tabletki do zmywarki bardzo dobrze się sprawdzą w czyszczeniu stali nierdzewnej. Rozpuść ją w wodzie i posmaruj roztworem brudne sztućce. Pozostałości usuń szmatką.

Wyczyści zlew

Tak samo łatwo możesz sprawić, że zlew będzie lśnił, jak nowy. Wystarczy, że napełnisz go wodą i wrzucisz na noc jedną kapsułkę.

Zastosowanie tabletek do zmywarki do czyszczenia kosza na śmieci

Wystarczy, że do środka pojemnika na śmieci wrzucisz tabletkę do zmywarki i dodasz ciepłą wodę, a pozbędziesz się zaschniętych resztek i brudu. W przypadku bardzo dużych zabrudzeń warto użyć dwóch tabletek. Odczekaj mniej więcej  30 minut, a następnie wylej wodę i spłucz pojemnik.

Czyste i pachnące ścierki

Kostki do zmywarki dobrze piorą ścierki kuchenne, doskonale wchłaniają wodę i czuć świeżością. Używamy oczywiście bez płynu do płukania.

Pixabay
Pixabay

Wyczyści frytkownicę

Zewnętrzny pojemnik frytkownicy napełnij mniej więcej w 3/4 wodą i wrzuć pojedynczą kapsułkę, a następnie włóż wkład wewnętrzny i podłącz zasilanie. Włącz urządzenie na najwyższą temperaturę na 10 minut. Wyłącz z prądu i dokładnie spłucz pozostałości.

Usunie przypalenia z patelni i garnków

Zalej przypalony garnek wodą i rozpuść w nim tabletkę do zmywarki. Następnie zagrzej w niskiej temperaturze przez mniej więcej minutę. Roztwór wylej. Będzie teraz dużo łatwiej usunąć przypalenia.

Tabletka do zmywarki usunie żółte plamy z białych koszulek

Białe ubrania często po dłuższym czasie używania żółkną, zwłaszcza pod pachami. Można sobie z tym poradzić dodając tabletkę do zmywarki do następnego prania. Kapsułka dobrze sobie poradzi nawet ze starszymi plamami, a ubrania staną się bielsze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także