NewsyMało znane zastosowanie tabletek do zmywarki. Zdziwisz się, co potrafią

Mało znane zastosowanie tabletek do zmywarki. Zdziwisz się, co potrafią

Zastosowanie tabletek do zmywarki Fot. freepik / Fb
Zastosowanie tabletek do zmywarki Fot. freepik / Fb
05.01.2023 06:03, aktualizacja: 05.01.2023 16:11

Doświadczona gospodyni domowa za pomocą tabletki do zmywarki wyczyści dużo więcej, niż naczynia. Poniżej znajdziesz listę najbardziej użytecznych i pomysłowych zastosowań. Jest ich w brud - dosłownie i w przenośni. Poznaj zastosowanie tabletek do zmywarki.

Dodaj kapsułkę do prania

©SelfStation/Instagram
©SelfStation/Instagram

Tabletka do zmywarki sprawi, że ubrania nie tylko będą czystsze, ale i wyeliminuje przykry zapach w pralce po samym praniu.

Termos jak nowy

Tabletki do zmywarki świetnie radzą sobie z brudnymi termosami od herbaty/kawy. (Nawet gdy te są już bardzo brązowe od środka ;) Wystarczy zalać 1 tabletkę wrzątkiem w termosie, zakręcić nakrętkę i zaczekać ok 12 godzin. Termos po takim zabiegu lśni jak nowy.

Wyczyści piekarnik

Tabletki do zmywarki dobrze sprawdzają się zwłaszcza w przypadku trudnego do wyczyszczenia piekarnika kuchenki. Rozpuść w ciepłej wodzie kapsułkę na 10 minut, włóż rękawice i zacznij pocierać otrzymaną miksturą brudne miejsca. Pozostałości usuń gąbką lub papierowym ręcznikiem.

Umyje naczynia żaroodporne

Zalej przypalone naczynie żaroodporne gorąca wodą, a następnie umieść w nim tabletkę. Odstaw na kilka godzin (a nawet na całą noc). Mikstura powinna sobie poradzić nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami

Usunie zabrudzenia ze ścian i podłóg

Dzieci w swoim pokoju popisały ścianę flamastrami, kredkami, albo długopisem? I z tym sobie poradzisz za pomocą tabletek do zmywarki. Wystarczy jedną rozpuścić w 3,5 litra ciepłej wody. Wszelkie zabrudzenia i zadrapania usuniesz przy pomocy szmatki.

Zastosowanie tabletek do zmywarki do zabarwionego prania

Kapsułka do zmywania naczyń bardzo dobrze radzi sobie z odbarwianiem świeżo zabarwionego prania. Wystarczy, że wypierzesz białe pranie ponownie wraz z nią, a uratujesz swe rzeczy.

Peakpx
Peakpx

Zastosowanie tabletek do zmywarki na brud z toalety

By poradzić sobie z problematycznymi zabrudzeniami toalety wystarczy wrzucić do niej jedną kapsułkę. Poczekaj aż się rozpuści i powstanie roztwór, a następnie wyszoruj szczotką kłopotliwe miejsce. Potem wystarczy już tylko spłukać wodę.

Tabletką do zmywarki wyczyścisz szybę prysznicową

Rozpuść kapsułkę do zmywarki w małej ilości wody i za pomocą szmatki w rękawiczkach gumowych przystąp do czyszczenia kabiny! Szyby wyczyścisz szybko bez szorowania.

Wyczyści pralkę

Warto to robić regularnie, inaczej po pewnym czasie ubrania mogą z pralki wrócić w gorszym stanie, niż gdy tam trafiły. Wrzuć 2 tabletki, nastaw temperaturę na 60 stopni i włącz pralkę. Pozbędziesz się zarówno przykrego zapachu, jak i kamienia.

Kapsułka do zmywarki umyje meble ogrodowe

Często stoły i krzesła po weekendowym grillu są mocno zabrudzone i zatłuszczone. Wrzuć kapsułkę do gorącej wody i poczekaj, aż się rozpuści, następnie wyszoruj brud.

Usunie burd z kawy

Napełnij brudne naczynie po kawie gorącą wodą i wrzuć do niego kapsułkę. Pozostaw roztwór na około godzinę, co jakiś czas go mieszając. Po tym czasie zawartość wylej a naczynie przepłucz.

Obraz

SarahR/Flickr[/caption]

Tabletka do zmywarki wypoleruje metal

Tabletki do zmywarki bardzo dobrze się sprawdzą w czyszczeniu stali nierdzewnej. Rozpuść ją w wodzie i posmaruj roztworem brudne sztućce. Pozostałości usuń szmatką.

Wyczyści zlew

Tak samo łatwo możesz sprawić, że zlew będzie lśnił, jak nowy. Wystarczy, że napełnisz go wodą i wrzucisz na noc jedną kapsułkę.

Zastosowanie tabletek do zmywarki do czyszczenia kosza na śmieci

Wystarczy, że do środka pojemnika na śmieci wrzucisz tabletkę do zmywarki i dodasz ciepłą wodę, a pozbędziesz się zaschniętych resztek i brudu. W przypadku bardzo dużych zabrudzeń warto użyć dwóch tabletek. Odczekaj mniej więcej  30 minut, a następnie wylej wodę i spłucz pojemnik.

Czyste i pachnące ścierki

Kostki do zmywarki dobrze piorą ścierki kuchenne, doskonale wchłaniają wodę i czuć świeżością. Używamy oczywiście bez płynu do płukania.

Pixabay
Pixabay

Wyczyści frytkownicę

Zewnętrzny pojemnik frytkownicy napełnij mniej więcej w 3/4 wodą i wrzuć pojedynczą kapsułkę, a następnie włóż wkład wewnętrzny i podłącz zasilanie. Włącz urządzenie na najwyższą temperaturę na 10 minut. Wyłącz z prądu i dokładnie spłucz pozostałości.

Usunie przypalenia z patelni i garnków

Zalej przypalony garnek wodą i rozpuść w nim tabletkę do zmywarki. Następnie zagrzej w niskiej temperaturze przez mniej więcej minutę. Roztwór wylej. Będzie teraz dużo łatwiej usunąć przypalenia.

Tabletka do zmywarki usunie żółte plamy z białych koszulek

Białe ubrania często po dłuższym czasie używania żółkną, zwłaszcza pod pachami. Można sobie z tym poradzić dodając tabletkę do zmywarki do następnego prania. Kapsułka dobrze sobie poradzi nawet ze starszymi plamami, a ubrania staną się bielsze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także