Masz rozmrozić zamrażarkę a nie masz czasu? Zrobisz to w kilka minut!
Jeśli popełniasz ten błąd, to Twoja zamrażarka jest istnym pożeraczem prądu! Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że warstwa lodu, która ma zaledwie kilka milimetrów, może być powodem gigantycznych rachunków? A im więcej lodu, tym więcej energii potrzeba na utrzymanie pożądanej temperatury. Rozmrażanie zamrażarki powinno być Twoim systematycznym nawykiem – tylko regularne usuwanie lodu nie wpłynie na podwyżkę opłat. Dowiedz się więc, kiedy i jak rozmrozić zamrażarkę?
25.11.2022 09:42
Oblodzenia w zamrażarce utrudniają korzystanie z niej – ciężko wysuwać szuflady, kłopotliwe jest też umieszczanie w nich produktów. Ale to nie są jedyne powody, dla których powinieneś je usuwać. Jeśli zaniedbasz rozmrażanie zamrażarki, będzie generować bardzo duże koszty!
Kiedy rozmrażać zamrażarkę?
Nie czekaj, aż zauważysz w niej powłokę lodu – wtedy może już być za późno. Najlepiej jest uprzedzić pojawienie się szronu, a wystarczy to robić dwa razy do roku. Tylko wtedy, jeśli będziesz rozmrażać zamrażarkę regularnie, będziesz mieć pewność, że nie zużywa więcej prądu niż powinna. Jest jeszcze jeden patent na to, jak zmniejszyć rachunki za prąd, dzięki odpowiedniemu użytkowaniu chłodziarki - wiedziałeś o nim wcześniej? Jak najszybciej wciel go w życie i podziel się nim ze swoimi bliskimi. To mała rzecz, a przyniesie niesamowite efekty!
Jak szybko rozmrozić zamrażarkę?
Zwykle trwało to u Ciebie co najmniej pół dnia, było kłopotliwe i męczące? Od teraz to będzie tylko wspomnienie. Poznaj kilka sprawdzonych trików, które sprawią, że uporasz się z tym szybko i sprawnie:
- Przed przystąpieniem do rozmrażania, nie zapomnij wyłączyć lodówki z prądu – nie tylko przyciskiem, całkowicie odłącz zasilanie.
- Wyciągnij szuflady z zamrażarki, ale jedzenia z nich już nie – dołóż tam kostki lodu, które pomogą spowolnić proces topnienia.
- Odłóż w jedno miejsce te produkty, które możesz już teraz wykorzystać – jeśli zgromadziłeś w chłodziarce różne rodzaje mięsa, rozmroź je i ugotuj coś dobrego (teraz już wiesz, dlaczego zawsze po rozmrażaniu lodówki, Twoja mama robiła fasolkę po bretońsku ;) ).
- Aby lód w urządzeniu szybciej się roztopił, włóż do środka miskę lub garnek z gorącą wodą.
- Jeśli nie chcesz zalać podłogi powstałą wodą, zbieraj ją na bieżąco, przecierając ścianki zamrażarki ścierką. Możesz też skorzystać z dodatkowego zabezpieczenia – na spodzie urządzenia postaw blachę od piekarnika, na którą będzie kapał roztopiony lód.
- Nie zostawiaj rozmrażanego urządzenia samego – zawsze bądź w pobliżu i często zaglądaj do środka, aby przecierać wnętrze.
- Nie myj zamrażarki octem – to uszkodzi plastik! Zamiast tego zmieszaj w misce ciepłą wodę z dodatkiem płynu do mycia naczyń.
- Pamiętaj, aby po umyciu, opłukać urządzenie czystą wodą i dokładnie je wysuszyć.