NewsyMężczyzna, który zaprzyjaźnił się z niedźwiedziem polarnym i pływa z nim razem w basenie

Mężczyzna, który zaprzyjaźnił się z niedźwiedziem polarnym i pływa z nim razem w basenie

Mężczyzna, który zaprzyjaźnił się z niedźwiedziem polarnym i pływa z nim razem w basenie
Manuel

10.03.2022 08:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

67-letni Kanadyjczyk Mark Dumas zaprzyjaźnił się z niedźwiedziem polarnym imieniem Agee. Ta niezwykła dwójka spędza z sobą masę czasu na zabawach i wspólnym pływaniu w basenie.

Znawca niedźwiedzi

Mieszkający z rodziną w Abbotsford, w Kanadzie, Mark w pierwszej chwili może wyglądać na kompletnego szaleńca, któremu odbiło na stare lata, ale w rzeczywistości jest inaczej.

truly/youtube
truly/youtube

Mark Dumas to osoba, która ma ogromne doświadczenie w pracy z niedźwiedziami - tresuje je od ponad 40 lat, a niedźwiedzica jest jego najukochańszym wychowankiem.

truly/youtube
truly/youtube

Osobliwe życie

Agee ma 23 lata i od małego była chowana przez Marka. Przez to zachowuje się inaczej niż normalne niedźwiedzie polarne - jest przede wszystkim dużo mniej agresywna i jest ufna - ale tylko wobec Marka i jego żony.

truly/youtube
truly/youtube

Treser oduczył ją także nawyku gryzienia go podczas zabaw ze względu na swoje bezpieczeństwo

Smutne jest to, że Agee w gruncie rzeczy nigdy nie zaznała wolności i nigdy np. nie musiała upolować swojego posiłku, bo wszystko jest jej dostarczane przez Marka.

truly/youtube
truly/youtube

Blaski i cienie

Agee dzięki swojej niezwykłej edukacji stała się gwiazdką wielu filmów i programów o zwierzętach, a także telewizyjnych reklam. Można też odnieść wrażenie, że z Markiem rzeczywiście łączy ją bardzo serdeczna i szczera więź.

truly/youtube
truly/youtube

Tylko pytanie czy jest to cena, jaką warto płacić za trzymanie zwierzęcia w niewoli przez całe życie i drastyczne zmienienie jego nawyków, które wypacza jego naturę? Nikt jej przecież nie pytał czy chciała swoją wolność wymienić na wygodne życie z Markiem...

Co sądzicie o całej sprawie?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także