PoradyLajfhakiMieszam aż powstanie piana, a później wlewam do toalety. Po osadzie ani śladu

Mieszam aż powstanie piana, a później wlewam do toalety. Po osadzie ani śladu

Domowy środek czyszczący z napoju gazowanego, fot. YT/ Smart Fox/ Freepik
Domowy środek czyszczący z napoju gazowanego, fot. YT/ Smart Fox/ Freepik
02.10.2023 14:06

Ten domowy środek czyszczący już na zawsze pozostanie razem ze mną. Wystarczy zaledwie dwa składniki, a jest w stanie doczyścić wszystkie powierzchnie w mojej łazience. Koszt jego przygotowania to ok. 5 zł co przy obecnych cenach chemii domowej wydaje się śmieszną kwotą.

Po co przepłacać za płyny do mycia, skoro można zrobić swój domowy środek czyszczący. W tym wypadku należy zmieszać popularny gazowany napój i niewielką ilość soli. Oba produkty zawierają substancje czynne, które nadają się do czyszczenia powierzchni łazienkowych. W głównej mierze rozpuszczają kamień i przywracają dawny blask.

Domowy środek czyszczący z tego co masz w swojej kuchni

Pod koniec miesiąca nie każdy jest chętny wydawać kilkadziesiąt złotych na chemię domową. Często należy kupić kilka produktów, gdyż jeden ma za zadanie umyć a inny nabłyszczyć powierzchnię. Jeśli poszperamy w internecie, znajdziemy mnóstwo poradników, mówiących o tym jak przygotować domowy środek czyszczący. W dzisiejszym wpisie zdradzimy przepis na prosty płyn, który wykorzystasz jednakowo do toalety, zlewu czy baterii łazienkowej. Główne skrzypce gra coca-cola oraz sól kuchenna. Jak stosować ten "detergent"? Już tłumaczymy!

Domowy środek czyszczący z napoju gazowanego, fot. YT/ Smart Fox/ Freepik
Domowy środek czyszczący z napoju gazowanego, fot. YT/ Smart Fox/ Freepik

Środek, którym wyczyścisz całą łazienkę na błysk

Zacznij od przygotowania miski, wlej tam 350 ml coli i dosyp dwie łyżki soli. Kryształki sprawią, że napój nie będzie się później pienił, a sama sól zadziała przeciwbakteryjnie. Wymieszaj obie substancje, by nie było grudek soli. Następnie przelej płyn do butelki z plastikową nakrętką, by łatwiej było jej używać. W korku zrób małą dziurkę np. za pomocą rozgrzanej igły. Możesz przystąpić do aplikacji płynu. Zacznij od muszli klozetowej, zalewając jej ścianki, a następnie przetrzyj je szczotką. Kolejna sprawa to wykorzystanie środka do polerowania baterii łazienkowych, które pokrywają się osadem. Cola działa jak naturalny odkamieniacz, a sól dodatkowo wzmacnia jej właściwości. Chromowaną powierzchnię polej płynem, przetrzyj gąbką i wytrzyj do suchą, miękką ściereczką lub ręcznikiem papierowym. Napój z solą możesz przechowywać przez kilka tygodni, dlatego jeśli zostanie ci nadmiar, śmiało możesz umieścić go w szafce, by doczekał następnego czyszczenia.

Domowy środek czyszczący z napoju gazowanego, fot. Freepik
Domowy środek czyszczący z napoju gazowanego, fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także