PoradyLajfhakiMikstura z naparem z orzecha włoskiego wyżre chwasty aż do korzeni

Mikstura z naparem z orzecha włoskiego wyżre chwasty aż do korzeni

chwasty na kostce fot. freepik
chwasty na kostce fot. freepik
23.09.2023 15:10

Bardzo wiele osób ma piękne podjazdy ułożone w różnokolorowe wzory, które dodają uroku obejściu domu. Mało kto jednak wie, że są trudne w utrzymaniu. Sprawdź, jak zwalczyć chwasty na kostce brukowej.

W bardzo szybkim czasie wyrastają ze szczelin i przyprawiają o niepotrzebne nerwy. Ręczne ich wyrywanie to syzyfowa praca, ponieważ już po kilku dniach trzeba pozbywać się ich od nowa. Do ich usunięcia nie trzeba jednak wielkiego nakładu pracy, ponieważ w kuchennej szafce znajduje się istny wymiatacz chwastów.

Chwasty na kostce brukowej to nic przyjemnego

Pojawienie się nieestetycznych chwastów na kostce może przyprawić o zawrót głowy. Wydatek na kostkę brukową na podjeździe jest zawsze spory. Można by więc oczekiwać, że jego wygląd będzie bez zarzutów. To właśnie dlatego tak wiele osób jest zirytowanych, kiedy mimo ogromnego nakładu pieniędzy i pracy wyrastają na podjeździe spod kostki zielska. Korzenie niewyrwanych roślin wpływają na kondycję oraz strukturę podjazdu, która może szybko się zniekształcić. Jest to bardzo niebezpieczne podczas użytkowania podjazdu przez samochody.

oprysk na chwasty, fot. freepik
oprysk na chwasty, fot. freepik

Jak pozbyć się zielska na kostce brukowej?

Ręczne wyrywanie to zmora i na dłuższą metę nie ma sensu. Warto zastosować opryski na bazie skutecznych preparatów, jak herbicydy, ale — jak możemy przeczytać w serwisie WP Kobieta:

Herbicydy, to silne środki chwastobójcze, stosowane w rolnictwie przemysłowym. Co prawda, zabijają one chwasty, jednak są bardzo niebezpieczne dla środowiska, a także innych roślin i owadów, w tym także tych zapylających. Oprysk z herbicydów powinno więc stosować się wyłącznie wtedy, kiedy każda inna metoda zawiedzie.

Jednak chemiczne środki nie są dobrym rozwiązaniem ze względu na nasze zdrowie oraz strukturę kostki. Wtedy należy zdecydować się na naturalne metody, a najlepiej przygotować mieszankę octu i orzecha włoskiego. Wystarczy sięgnąć po 2 litry octu spirytusowego, a następie dodać kilka kropli płynu do naczyń. Na koniec weź liście orzecha włoskiego i przygotuj napar. Orzech włoski do walki z chwastami sprawdzi się fenomenalnie, ponieważ zawiera juglon. Wymieszaj napar z orzecha z mieszanką octu z płynem do naczyń i rozpyl mieszankę na kostce. Pozostawić na około 30 minut. Ważne jest to, aby nie spryskać nią trawy, ponieważ wtedy ją spalimy. Na koniec wystarczy przetrzeć kostkę szczotką z twardym włosiem, a chwasty odejdą same.

naturalny środek na chwasty na kostce brukowej, fot. Genialne.pl
naturalny środek na chwasty na kostce brukowej, fot. Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także