PoradyMoja mama ma 5-minutowy trik na czystą szybę pod prysznicem

Moja mama ma 5‑minutowy trik na czystą szybę pod prysznicem

czyszczenie kabiny prysznicowej fot. freepik
czyszczenie kabiny prysznicowej fot. freepik
Manuel
06.07.2023 18:41

Czyszczenie kabiny prysznicowej najczęściej nie jest niczym przyjemnym. Z reguły to żmudna, nieprzyjemna praca, która zżera sporo naszego cennego czasu. A co, jeśli powiedzielibyśmy ci, że możesz to zrobić w zaledwie pięć minut i przy dużo mniejszym wysiłku?

Kabiny prysznicowe są często jednym z najbardziej brudnych elementów naszej łazienki. Nic w tym dziwnego, skoro zazwyczaj korzystamy z nich codziennie. A poza tym pozostaje na nich zawsze sporo różnych osadów, kamienia po zbyt twardej wodzie i innego rodzaju zabrudzeń. O ciągłym zawilgoceniu całej kabiny już nie mówiąc. Dobrze jest mieć prosty, skuteczny sposób na wyczyszczenie jej powierzchni. I tu z pomocą przychodzą tzw. magiczna gąbka i kostki do zmywarki.

Magiczna gąbka - co to?

Najpierw parę słów o tym produkcie, bo nie wszyscy wiedzą, że coś takiego w ogóle istnieje, a tym bardziej, do czego służy. Magiczne gąbki to stosunkowo nowy rodzaj gąbek zrobionych w całości z pianki melaminowej. To innowacyjny materiał, który, jak odkryto, bardzo dobrze sprawdza się przy sprzątaniu różnych zabrudzonych powierzchni. Takich jak np. kafelki, panele czy właśnie szyby kabiny prysznicowej. Pianka melaminowa świetnie ściąga brud, ale jest dość chropowata - nie można jej więc do wszystkiego używać. Nie nadaje się np. do czyszczenia butów, czy futerału mebli, może je bowiem zniszczyć.

czyszczenie kabiny prysznicowej fot. freepik
czyszczenie kabiny prysznicowej fot. freepik

Oto prosty trik na czyszczenie kabiny prysznicowej

Jeśli chcesz wyczyścić kabinę prysznicową w pięć minut lub nawet szybciej, to będzie ci potrzebna jedynie wspomniana magiczna gąbka i tabletka do zmywarki. Ta druga składa się z bardzo silnych detergentów czyszczących, które świetnie się tutaj sprawdzą. Zacznij od wycięcia dziury w magicznej gąbce. Zrób to tak, by  była ona w stanie pomieścić w środku kostkę do zmywarki. Gdy już to zrobisz, to wystarczy gąbkę z kostką tylko nieco zwilżyć i już się możesz wziąć za czyszczenie całej kabiny. Będziesz pewnie zaskoczony tym, z jaką łatwością usuniesz z niej wszelkie zabrudzenia.

Jeśli nie masz magicznej gąbki, wystarczy zwykła gąbka np. do mycia naczyń. Jeżeli nie chcesz wycinać w niej otworu, po prostu rozpuść tabletkę do zmywarki w zlewie, czy misce. Po rozpuszczeniu namocz gąbkę i przetrzyj szybę kabiny prysznicowej. Efekt i skuteczność będzie taka sama.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także