PoradyLajfhakiMoja mama wrzuca pokrojoną cytrynę do czajnika i ją zagotowuje. Zalety tego sposobu są nieocenione!

Moja mama wrzuca pokrojoną cytrynę do czajnika i ją zagotowuje. Zalety tego sposobu są nieocenione!

Kamienne osady w czajniku denerwują wszystkich, a szczególnie tych, którzy są w posiadaniu tych urządzeń, które są przeźroczyste. Owszem – kiedy są nowe, wyglądają świetnie. Kolorowe światełka podświetlające gotującą się wodę naprawdę robią wrażenie. Ale co jeśli wcale tego nie widać, bo ścianki i spód pokryte są grubą warstwą kamienia? Pożegnaj się z tym irytującym problemem - sprawdź, jak odświeżyć i odkamienić czajnik!

Jak odświeżyć i odkamienić czajnik? fot. genialne.pl
Jak odświeżyć i odkamienić czajnik? fot. genialne.pl

Oczywiście, osady z kamienia są również problematyczne dla tych, którzy posługują się czajnikami „zakrytymi”. Przecież to mocno psuje smak wody i stwarza ryzyko zadławienia – naprawdę, cząstki osadów mogą być aż tak duże! Przywróć sobie i domownikom radość z picia ulubionych gorących napojów. Przecież nie warto rezygnować z pysznej zimowej herbatki tylko przez kamień w czajniku!

Jak odkamienić czajnik domowym sposobem?

Obraz

Pokrój jedną cytrynę w plastry – nie obieraj jej ze skórki.

Obraz

Następnie wrzuć je do czajnika, który wcześniej napełniłeś do połowy świeżą wodą.

Obraz

Włącz urządzenie i zagotuj całość.

Obraz

Wylej zawartość i podziwiaj efekt! Powtarzaj ten trik systematycznie, co pomoże Ci utrzymać Twój czajnik w świetnej kondycji.

Dowiedz się też, jak dbać o czajnik, wykorzystując przeterminowane tabletki aspiryny - wyrzucanie ich jest marnotrawstwem!

Obraz

Dlaczego warto dbać o regularne odkamienianie czajnika?

  • kamienne osady źle wpływają na jego wydajność, ponieważ woda zagotowuje się dużo dłużej
  • zakamieniony czajnik wygląda bardzo nieestetycznie - mało który gość w Twoim domu poprosi Cię o filiżankę herbaty, widząc w Twojej kuchni taki stan urządzenia
  • każdy napój, przygotowany z wody zagotowanej w takim czajniku, będzie po prostu niesmaczny - smak kamienia jest naprawdę mocno wyczuwalny, nie ma sensu się nim katować
  • zaniedbanie tego obowiązku może poskutkować koniecznością wymiany urządzenia na nowe - jeśli warstwa kamienia będzie zbyt gruba, czajnik popsuje się i będzie się nadawał tylko do wyrzucenia. Lenistwo (lub niewiedza) może być bardzo kosztowne.

Przeczytaj na ten temat więcej i dowiedz się, dlaczego kamień w czajniku powoduje wzrost rachunku za prąd nawet o 25%! Po co przepłacać?

Cytryna jest niezawodna podczas sprzątania. Sprawdź do czego można ją wykorzystać!