PoradyLajfhakiMoja siostra przypina klips do gąbki. W ten sposób rozwiązuje irytujący problem

Moja siostra przypina klips do gąbki. W ten sposób rozwiązuje irytujący problem

Gąbka do zmywania naprawdę może być obrzydliwym siedliskiem zarazków i bakterii. Jeśli o nią nie zadbasz, będzie stanowić zagrożenie, bo te z łatwością się rozpanoszą. Można jednak sprawić, aby wcale się nie pojawiły. Wystarczy zaledwie kilka trików. Poznaj, jak przedłużyć trwałość gąbki do naczyń?

Moja siostra przypina klips do gąbki. W ten sposób rozwiązuje irytujący problem

Jej dokładne wyżymanie nie wystarczy. Podstawą jest to, aby od użycia do użycia pozostawała sucha.

Obraz

Po co suszyć gąbkę do naczyń?

Dlatego, że to perfekcyjne miejsce do rozwoju i rozmnażania się bakterii. Mają tam dostatecznie dużo przestrzeni, wilgoci, ciepła i pożywienia – a to przecież ich podstawowe warunki do życia, które właśnie im zapewniasz! Dziwne więc byłoby to, gdyby w takich okolicznościach się tam nie zalęgały. Zdajesz sobie sprawę, że zmywaki mogą mieć więcej bakterii niż nawet toaleta?!

Jak pozbyć się zapachu z gąbki? Fot. źródła własne, Freepik.com
Jak pozbyć się zapachu z gąbki? Fot. źródła własne, Freepik.com

Aby wyeliminować taki stan rzeczy i zachować czystość oraz przyjemny zapach gąbki, bezwzględnie należy ją suszyć. Na pewno przekona Cię do tego fakt, że ten brzydki zapach z Twojej gąbki pochodzi z… odchodów bakterii, które ją całkowicie opanowały. Przecież to obrzydliwe! Jest na to prosty patent. Potrzebujesz jedynie… spinacza biurowego!

Obraz

Jak wysuszyć gąbkę do naczyń?

Zapnij go na jednym z boków gąbki, rozłóż jego ramiona i powstały stojak umieść w pobliżu zlewu. Dzięki takiemu przechowywaniu, Twoja gąbka będzie sucha, świeża i przez dłuższy czas zdatna do użycia.

Obraz

Jeśli spróbujesz zastosować ten trik, to na pewno sam docenisz jego wartość.

Obraz

Jak wyczyścić gąbkę do naczyń?

Oprócz suszenia, warto też raz na jakiś czas dokładnie wyczyścić i zdezynfekować gąbkę do naczyń, aby mieć całkowitą pewność co do jej bezpieczeństwa. Jak to zrobić? Oczywiście, z pomocą przychodzi pewien świetny domowy sposób!

Najpierw umieść swoją gąbkę w miseczce, następnie wlej trochę płynu do mycia naczyń i uzupełnij naczynie wrzątkiem. Po 10 minutach wypłucz ją dokładnie pod bieżącą wodą.

Teraz pora na dezynfekcję. Do opróżnionej miseczki ponownie włóż gąbkę i tym razem zalej ją octem. Pozostaw ją w takiej „kąpieli” na całą noc. Rano odciśnij ją i bądź spokojny o to, że nie ma w niej żadnych drobnoustrojów.

Jeśli masz lodówkę starszą niż 5 lat, zrób test szczelności. Może mieć wpływ na rachunki!