PoradyCo robić aby mieć motyle w ogrodzie? 4 sprawdzone triki

Co robić aby mieć motyle w ogrodzie? 4 sprawdzone triki

Co robić aby mieć motyle w ogrodzie? 4 sprawdzone triki
Katarzyna

01.05.2020 11:42, aktual.: 01.05.2020 20:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Praca w ogrodzie relaksuje i uspokaja. Dodatkowo dzięki niej możemy cieszyć się pięknymi plonami i kolorowymi kwiatami, które mogą przyciągnąć motyle w ogrodzie. Widok tych delikatnych stworzeń z pewnością poprawi Ci nawet najpodlejszy nastrój! Ale czy faktycznie kwiaty są idealnym wabikiem na motyle? Oto sposoby jak sprawić by tej wiosny Twój ogród był pełen motyli!

Odpowiednie rośliny

instagram.com/ceglarekelzbieta
instagram.com/ceglarekelzbieta

Aby w Twoim ogrodzie zagościły motyle, ważne jest aby zachęcić je odpowiednimi roślinami. Na wiosnę posiej astry, nagietki, maciejkę oraz smagliczkę. To rośliny które dostarczają motylom najwięcej pokarmu, dlatego warto je posadzić w swoim ogrodzie. Są to rośliny jednoroczne, jednak jeśli wolisz krzewy polecana jest budleja.

Banany

pinterest.com
pinterest.com

Jeśli chcesz aby w Twoim ogrodzie roiło się od pięknych motyli, możesz spróbować zwabić je skórką od banana. Połóż je w miejsce gdzie chcesz zwabić te piękny owady i czekaj na efekty. Musisz być cierpliwy - motyle mogą pojawić się po kilku dniach.

Domek dla motyli

oderings.com
oderings.com

Skoro na zimę w ogrodach umieszczamy karmniki dla ptaków, to dlaczego nie umieścić hotelu dla motyle w lecie? Domki dla motyli powinny mieć wąskie pionowe otwory, aby ochronić motyle przed atakiem ptaków. Domek możesz umieścić 20-50 cm nad ziemią - taka wysokość jest odpowiednia, ponieważ gąsienice motyli będą mogły się dostać do skrzynki, gdzie będą mogły się przepoczwarzyć. Hotel dla motyli może posiadać półeczkę, gdzie będziesz dostarczać owadom pożywienie w postaci kawałków owoców lub wody z cukrem.

Pokrzywy

instagram.com/projektistyl34
instagram.com/projektistyl34

Wiem, że raczej nikt nie przepada za pokrzywą, zwłaszcza gdy rośnie ona w ogrodzie, jednak jeśli chcesz aby motyle gościły u Ciebie znacznie częściej, dobrze byłoby zostawić kilka sztuk. W pokrzywach motyle żerują w postaci gąsienic, często też składają w nich jaja.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także