PoradyLajfhakiMożesz szybko zwiększyć głośność telefonu bez zmiany ustawień

Możesz szybko zwiększyć głośność telefonu bez zmiany ustawień

Jak zwiększyć głośność telefonu, fot. Unsplash
Jak zwiększyć głośność telefonu, fot. Unsplash
Adrianna Trusiuk

18.08.2023 17:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szykuje się impreza, a ty nie masz żadnego głośnika? Nie musisz od razu biec do sklepu. Poznaj trik, który pozwoli ci zwiększyć głośność telefonu. I to bez konieczności użycia żadnej elektroniki.

Głośniki bezprzewodowe to jedno z najczęściej sprzedających się urządzeń elektronicznych. Trudno się temu dziwić. Dzięki nim możemy słuchać muzyki dosłownie wcześnie. Niewielki głośnik mobilny to niewielki wydatek, bowiem kosztuje ok. 100 złotych. Niestety, poziom głośności takiego głośnika porównywalny jest do laptopa. Duży głośnik kosztuje znacznie więcej, bowiem cena zaczyna się od 400 złotych. Nie musisz wydawać tylu pieniędzy. Taki "głośnik" możesz przygotować w swoim domu. Potrzebny przedmiot z pewnością masz w swojej kuchennej szafce.

Tak zwiększysz głośność telefonu. Głośnik nie będzie już potrzebny

Większość smartfonów wyposażona jest w dobrej jakości głośniki. Poziom ich głośności nie odbiega od głośników w laptopie. Niestety, na domówce zwykle nie zdają egzaminu. Czy można je jakoś "podkręcić"? Można. I to w banalnie prosty sposób.

Idź do kuchni i wyjmuj największy kubek, jaki masz. Następnie, włóż do niego telefon i włącz muzykę. Dźwięk rozejdzie się po całym pomieszczeniu. Będzie brzmiał, jakby wydobywał się z dużego głośnika. To bardzo prosty sposób na to, żeby zwiększyć dźwięk w telefonie.

Jak zwiększyć głośność telefonu, fot. Unsplash
Jak zwiększyć głośność telefonu, fot. Unsplash

Głośniki w telefonie są bardzo ciche? Koniecznie sprawdź ustawienia

Włączasz filmik, a dźwięk płynący z telefonu jest tak słaby, że praktycznie nic nie słyszysz? Istnieje kilka powodów, dlaczego tak się dzieje. Pierwsza "usterka" znajduje się w ustawieniach. Wiele telefonów automatycznie nakłada ograniczenia dźwięku. Dlaczego? W trosce o nasz słuch. Jeśli chcesz zwiększyć głośność w telefonie, wejdź w ustawienia, a następnie, kliknij "dzwięk i wibracje". Powinny pojawić się suwaki związane z poziomem głośności. Przesuń je maksymalnie w prawo. Problem powinien się rozwiązać.

A co w przypadku, jeśli zmiana ustawień nic nie zmieni? Najprawdopodobniej głośniki w telefonie się zatkały, np. kurzem i piachem. To dość powszechny problem, który można rozwiązać w łatwy sposób. Możesz wyczyścić je samodzielnie, posługując się cienką igłą albo zanieść telefon do serwisu. Po wyczyszczeniu głośniki powinny działać jak należy.

Jak zwiększyć głośność telefonu, fot. Unsplash
Jak zwiększyć głośność telefonu, fot. Unsplash
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także