PoradyLajfhakiMrówki nienawidzą tej przyprawy - rozsyp ją w kuchni, a szybko uciekną!

Mrówki nienawidzą tej przyprawy - rozsyp ją w kuchni, a szybko uciekną!

mrówki fot. Getty Images
mrówki fot. Getty Images
04.04.2023 09:04

Mrówki żyją nie tylko na zewnątrz. W poszukiwaniu jedzenia mogą stać się nieproszonymi lokatorami w naszym domu - i założyć w nim gniazdo! Kuszą je resztki jedzenia i niezabezpieczone pojemniki kuchenne oraz kosze ze śmieciami organicznymi. Ta jedna przyprawa poradzi sobie z nimi w mig!

Przedostają się one do naszych domów przez szczeliny i pęknięcia, np. wokół okien czy pod drzwiami. Mogą też migrować z mieszkania do mieszkania. Szybkie działanie pozwoli nam uniknąć wielu problemów. Jeśli zauważysz mrówki, od razu sięgnij po ten domowy patent!

Mrówki, czyli nieproszeni goście w domu

Musimy być świadomi, że nie jesteśmy jedynymi mieszkańcami przestrzeni domowej. Możemy gościć w niej różnego rodzaju szkodniki i owady. Jednymi z nich są mrówki. W chłodniejsze dni szukają one cieplejszych miejsc, w których będą miały dostęp do pożywienia. Dlatego ich celem są nasze domy wypełnione po brzegi smakołykami. Owady te żywią się cukrem i białkiem. Niektóre lubują się też w padlinie. W dostaniu się do naszego domu są niezwykle sprytne. Drobna szczelina jest dla nich jak otwarte wrota. Dlatego warto się odpowiednio przed nimi zabezpieczyć. Jest na to "złoty środek", który trzymasz w swojej kuchni.

Cynamon remedium na atak mrówek

Kto by pomyślał, że uwielbiany do ciast i grzańców cynamon jest wstrętny dla mrówek. A jednak działa na nie naprawdę odstraszająco. Jeśli mamy już mrówki w domu, wystarczy, że posypiemy kąty w domach cynamonem. Momentalnie ewakuują się one z naszego domu, jak tylko go wyczują. Podobnie działa na nie soda oczyszczona. Dlatego do pozbycia się mrówek nie trzeba używać drogich środków owadobójczych ani wzywać profesjonalnej ekipy. Wystarczą domowe środki, które kosztują zaledwie kilka groszy!

Sposób na mrówki w domu, fot. Freepik
Sposób na mrówki w domu, fot. Freepik

Jak pozbyć się mrówek z domu?

Czy wiesz, że mrówki poruszają się po trasach wyznaczonych przez pozostawione ślady z feromonów? Prowadzą one od gniazd do źródła pożywienia. To ważna informacja, ponieważ na ich drodze można wysypać środki i przyprawy, które skutecznie je odstraszą lub zostawić namoczone gaziki, np. płynem do naczyń. Zobacz, co jeszcze je odstrasza z domu:

  • ocet lub sok z cytryny,
  • olejek eteryczny: cytrynowy, lawendowy, miętowy, cynamonowy,
  • zioła (świeża mięta, lawenda, liście pomidorów, czarnego orzecha i czarnego bzu, majeranek, wrotycz, pokrzywa, piołun),
  • płyn do mycia naczyń,
  • wazelina,
  • terpentyna,
  • przyprawy: sól i pieprz
  • proszek do pieczenia,
  • węgiel drzewny,
  • proszek do lutowania

Dzięki nim, mrówki już nigdy nie zagoszczą w Twoim domu!

Jak pozbyć się rybików z łazienki? Mamy prosty sposób

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także