PoradyLajfhaki9 starych i dziwnych rzeczy, które możesz sprzedać i dużo zarobić. Lepiej ich nie wyrzucać!

9 starych i dziwnych rzeczy, które możesz sprzedać i dużo zarobić. Lepiej ich nie wyrzucać!

9 starych i dziwnych rzeczy, które możesz sprzedać i dużo zarobić. Lepiej ich nie wyrzucać!
Katarzyna
13.02.2020 13:40, aktualizacja: 13.02.2020 14:38

Jeśli marzy Ci się zarabianie pieniędzy, ale do końca sam nie wiesz co chciałbyś robić, to zacznij od sprzątania swojego mieszkania. Nie tylko pomoże Ci to oczyścić głowę, ale może znajdziesz coś co będzie warte sprzedania? Może już jesteś milionerem tylko jeszcze o tym nie wiesz?

Oto lista niepotrzebnych i nie do końca starych rzeczy, za które kolekcjonerzy są gotowi zapłacić grube miliony.

#1 Plakaty i papierowe gadżety

Obraz

Materiały drukowane w stylu vintage mogą kosztować krocie! Kinomani są gotowi zapłacić ogromne pieniądze za stare plakaty, książeczki programowe czy bilety. Oryginalne plakaty z czasów drugiej wojny światowej są szacowane nawet na kilkaset dolarów! Oczywiście nie dotyczy to rzeczy masowo produkowanych.

#2 Rolki po papierze toaletowym i jajka z Kinder Niespodzianki

Obraz

Nie spiesz się, aby wyrzucić rolki papieru toaletowego i kapsułki z jajek niespodzianek - ludzie na całym świecie są gotowi zapłacić ci za te przedmioty trochę gotówki. Opakowanie 100 rolek papieru kosztuje 15 USD (ok. 56 zł) na aukcji w serwisie eBay.

A 50 pustych, żółtych jaj z Niespodzianki może zostać sprzedanych za 4 USD (ok. 15 zł). Zastanawiasz się kto tego potrzebuje? Odpowiedź jest prosta - fani rękodzieła.

#3 Przekąski o rzadko spotykanych smakach i te wycofane ze sprzedaży

Jeśli masz w domu chipsy przywiezione zza granicy lub przekąski, które są z limitowanej edycji, możesz je sprzedać! Kupujący są gotowi zapłacić naprawdę ogromną ilość pieniędzy za dziwne przedmioty w tym też żywność o dziwnych smakach. Pamiętaj tylko żeby sprawdzić ich termin ważności!

#4 Puste pudełka

Obraz

Ludzie z całego świata są gotowi zapłacić naprawę spore kwoty za rzeczy o których byś nawet nie pomyślał, że można sprzedać. Do takich rzeczy należą np. puste pudełka. Zastanawiasz się kto chciałby puste pudełka? Być może jakiś kolekcjoner będzie chciał umieścić swój przedmiot w oryginalnym pudełku, a może ktoś chce oddać telefon na gwarancje lecz nie ma opakowania?

Niedawno w "pudełkowych trendach" znajdowały się również puste kartony po markowych torebkach czy butach. Początkujące szafiarki potrafiły zapłacić za opakowanie nawet 300 zł, byle tylko umieścić karton w garderobie i zrobić sobie z nim zdjęcie.

#5 Perfumy i kosmetyki

ebay.com  ebay.com
ebay.com ebay.com

Fani rzeczy vintage kochają kosmetyki i perfumy z przeszłości. Dziś kosmetyki z lat 70. kosztują czasami nawet 10 razy więcej niż współczesne odpowiedniki. Klasyczna Chanel No 5 w starszym opakowaniu może kosztować nawet 150 dolarów (560 zł) Nawet jeśli znajdziesz w domu puste opakowania po perfumach, również możesz znaleźć chętnego kupca!

#6 Elektronika

Obraz

Być może uważasz, że era walkmanów, kaset VHS czy boomboxów już dawno minęła, jednak zainteresowanie tymi przedmiotami nie zginęło. Dziś takie rzeczy są warte grube tysiące! Kolekcjonerzy kupują vintage'owe odtwarzacze a także stare kasety i płyty. Nawet filmy, które są totalnymi gniotami, ale znajdują się na kasetach VHS można znaleźć na aukcjach za naprawdę zawrotne kwoty.

#7 Buty sportowe i trampki

Obraz

Buty sportowe ze starych radzieckich fabryk kosztują na aukcjach internetowych od 13 dolarów w górę, z kolei klasyczne i legendarne już trampki od Chuck Taylor Converse kosztują nieraz więcej niż nowe markowe buty. Na przykład ten model z lat 70. kosztuje blisko 1200 dolarów!

Serio, nie żartuję. Niektórzy kupcy szukają na aukcjach rzeczy, które normalnie byś wyrzucił np. coś w rodzaju pudełka ze skarbami, które robiło się w dzieciństwie. Coś, co jedna osoba może uznać za śmieci, może okazać się skarbem dla kogoś innego. Pudełka z kosza" zawierają czasami cenne rzeczy, takie jak stare narzędzia, breloczki czy monety.

#9 Zabawki

Obraz

Kolekcjonerzy są gotowi zapłacić dużo pieniędzy za zabawki z dzieciństwa. I nie chodzi tu o rzadkie, porcelanowe lalki z końca XIX wieku, ale lalki dla dzieci i gumowe kaczuszki z lat 70. i 80. XX wieku! Osoby które tęsknią za swoim dzieciństwem są w stanie zapłacić ponad 200 dolarów, aby odzyskać swoje dawne zabawki.

Kolekcjonujesz jakieś przedmioty? A może udało Ci się znaleźć coś na strychu i sprzedać za wysoką kwotę? Daj znać w komentarzu!
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także