PoradyNa moich oczach wylała całą butelkę coli do toalety. Myślałem, że oszalała, dopóki nie nacisnęła na spłuczkę

Na moich oczach wylała całą butelkę coli do toalety. Myślałem, że oszalała, dopóki nie nacisnęła na spłuczkę

Na moich oczach wylała całą butelkę coli do toalety. Myślałem, że oszalała, dopóki nie nacisnęła na spłuczkę
Manuel

18.10.2022 10:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Coca-Cola i toaleta to dużo lepsza para niż mogłoby się niektórym wydawać. Jej łagodna kwaśność sprawia, że świetnie sprawdza się przy czyszczeniu WC. Do tego czyszczenie nią wychodzi taniej niż profesjonalnymi środkami (o ile nie będzie kolejnej podwyżki cen napojów, w których składzie jest cukier ;) ).

Wlała coca-colę do brudnej toalety!

Cola działa jak środek czyszczący dzięki zawartym w niej delikatnym kwasom węglowym i fosforowym. Te substancje chemiczne pochodzą z saturacji, a nie z aromatów zawartych w coli, więc dietetyczna cola działa tak samo dobrze jak zwykła.

Otwórz butelkę lub puszkę coli. Następnie odmierz filiżankę lub dwie.  Nie będziesz potrzebował dużo do wyczyszczenia toalety. Standardowej wielkości puszka zawiera 350 ml, czyli zwykle niecałe 1,5 szklanki - to powinno wystarczyć. Wlej colę do muszli. A potem wokół krawędzi miski. Pozwól napojowi spłynąć na plamy znajdujące się poniżej. Upewnij się, że wszystkie plamy zostały równomiernie pokryte płynem. Będzie się wydawało, że cola spłynęła na dno miski, ale tak naprawdę cienka warstwa pozostanie na plamie.

Coca-cola do czyszczenia toalety
Coca-cola do czyszczenia toalety

Teraz wystarczy jedynie dać napojowi "popracować" (co najmniej godzinę).

Podczas gdy pozwalasz coli "siedzieć", kwasy będą powoli rozluźniać nagromadzone plamy w muszli. Następnie spłucz toaletę. I to wszystko! Twoja toaleta powinna być znacznie czystsza. Jeśli nie jesteś zadowolony z efektu powtórz całą "zabawę".

Obraz

Na jakie plamy Coca-Cola nie działa?

Warto wiedzieć, kiedy cola nie jest najlepszym wyborem. Nadaje się ona do większości osadów mineralnych i pierścieni, które powszechnie występują w toaletach. Jednak nie zawsze sprawdzi się w przypadku nietypowych plam, dlatego czasami konieczne są inne rozwiązania. Cola nie jest dobra do usuwania plam z oleju, tłuszczu lub smaru. W tym celu lepiej użyć płynu do mycia naczyń, detergentu lub mocniejszego kwasu, np. octu.

Mycie toalety coca-colą. Efekty przed i po
Mycie toalety coca-colą. Efekty przed i po

Cola nie jest również dobra w zabijaniu zarazków.

Cukrowy osad pozostawiony przez zwykłą colę może być pożywką dla niektórych rodzajów bakterii. Aby zabić mikroorganizmy, użyj mydła, komercyjnego środka czyszczącego lub środka odkażającego na bazie alkoholu. Cola nie usunie plam spowodowanych przez tusze, barwniki lub pigmenty. Alkohol i inne rozpuszczalniki chemiczne są tu często najlepszym wyborem.

Czyszczenie toalety za pomocą Coca-Coli zobaczysz na tym filmiku:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także