PoradyLajfhakiGdzie znajduje się najlepsze miejsce w samolocie? Sprawdź na co zwrócić uwagę przy rezerwacji

Gdzie znajduje się najlepsze miejsce w samolocie? Sprawdź na co zwrócić uwagę przy rezerwacji

Gdzie znajduje się najlepsze miejsce w samolocie? Sprawdź na co zwrócić uwagę przy rezerwacji
Katarzyna
14.08.2019 10:52, aktualizacja: 14.08.2019 13:22

Doświadczeni podróżni wiedzą, że dobre miejsce w samolocie decyduje o tym czy nasz lot przebiegnie przyjemnie czy też nie. Jednak gdy linie lotnicze wypuszczają tanie bilety nie zawsze mamy czas zastanowić się które miejsce będzie najlepsze. Jeśli chcesz dowiedzieć się gdzie znajduje się najlepsze miejsce w samolocie i gdzie usiąść podczas długich i krótkich lotów, koniecznie czytaj dalej!

Najlepsze miejsce w samolocie podczas krótkich lotów

Obraz

- Jeśli Twój lot jest krótki, lepiej wybrać miejsce przy oknie. Jednak jeśli wybierzesz miejsca przy skrzydle raczej nie zobaczysz zbyt pięknych widoków, ponieważ skrzydło maszyny wszystko przysłoni.

- Lepiej nie siadać w pierwszym rzędzie - to nienajlepsze miejsca w samolocie, ponieważ podczas startu nie można umieścić przed sobą swojego bagażu. Z kolei ostatnie siedzenia nie odchylają się i znajdują się blisko toalety.

- Podczas rezerwacji siedzeń online, najlepiej wybrać miejsce w rzędzie gdzie zostało już zajęte miejsce przy przejściu. Wybierz wtedy miejsce przy oknie - zdarza się, że siedzenia środkowe często rezerwowane są na samym końcu więc jest szansa, że w trakcie lotu to miejsce może pozostać wolne.

Najlepsze miejsce w samolocie podczas długich lotów

Obraz

- Jeśli Twój lot będzie trwać więcej niż 5 godzin, wybierz miejsce w przejściu. W ten bez problemu w dowolnej chwili będziesz mógł wstać i rozprostować nogi.

- Dokonując rezerwacji online, upewnij się, że 1 z 3 miejsc w Twoim rzędzie jest już zajęte. W ten sposób zwiększysz szansę na spędzenie lotu z jedną osobą, a nie z parą lub kobietą z małym dzieckiem. Tak samo jak w przypadku rezerwacji przy krótkich lotach może się okazać, że środkowe miejsce pozostanie wolne.

- Nie wybieraj miejsc w pierwszym rzędzie. Podłokietniki często są tam nieruchome i przez to nie będziesz mógł ich dopasować podczas długiej podróży. Z kolei w ostatnich rzędach możesz czuć zapachy i odgłosy wydobywające się z toalety - przy długich lotach to dość nieprzyjemne uczucie...

pixabay.com
pixabay.com
Lubisz podróżować samolotem? Daj nam znać jak często latasz i czy stosujesz się do powyższych wskazówek! Jeśli jesteś zapalonym miłośnikiem latania zobacz również sekrety, o których powiedziała nam stewardessa!
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także