Newsy13 najbardziej ekstremalnych dróg prowadzących do szkół. Te niebezpieczne trasy pokonują dzieci

13 najbardziej ekstremalnych dróg prowadzących do szkół. Te niebezpieczne trasy pokonują dzieci

13 najbardziej ekstremalnych dróg prowadzących do szkół. Te niebezpieczne trasy pokonują dzieci

31.08.2021 06:01, aktual.: 31.08.2021 08:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Początek września zbliża się wielkimi krokami. Dzieciom w Polsce pokonanie drogi do szkoły nie zajmuje wiele czasu. Wystarczy, że wsiądą do autobusu bądź zwyczajnie pójdą piechotą. Jednak istnieją takie kraje na świecie, gdzie dostanie się do placówki edukacyjnej jest prawdziwym wyczynem. Młodzież, zamieszkująca zapomniane górskie wioski bądź niedostępne tereny porośnięte dżunglą, musi każdego dni pokonywać rwące rzeki bądź przemierzać błotniste i często zalewane drogi. A wszystko po to, aby zdobyć cenne wykształcenie, które stanowi przepustkę do lepszego życia.

1. Wieś Zhang Jiawan leży w górach Badagong (południowe Chiny). Zamieszkuje ją około 100 osób, a dzieci, aby dostać się do szkoły muszą wspinać się po wysokich drabinach. Alternatywa droga, omijająca skały, zajmuje 4 godziny.

pinterest
pinterest

2. Na Filipinach (prowincja Rizal - 20 km od Manili) dzieci muszą przepłynąć rzekę na napompowanych dętkach samochodowych.

imgur
imgur

3. W Zachodniej Sumatrze (Indonezja) uczniowie, mieszkający we wsi Nagari Koto Nan Tigo, muszą codziennie przekraczać rzekę w bród. Wszystko dlatego, że nie wybudowano mostu.

pinterest
pinterest

4. Zanskar to jednostka administracyjna położona w Himalajach (północne Indie).  Aby dotrzeć do szkoły z internatem, trzeba pokonać ośnieżone oraz oblodzone górskie drogi.

pinterest
pinterest

5. Gulu to miejscowość znajdująca się w chińskiej prowincji Syczuan. Aby się do niej dostać, należy pokonać wąską, kamienistą, górską drogę. Cała wędrówka może trwać nawet 5 godzin.

pinterest
pinterest

6. W mieście Galle (południowa Sri Lanka) należy przejść po wąskiej desce ułożonej pomiędzy ścianami XVI-wiecznego fortu.

imgur
imgur

7. Dziewczęta przekraczają rzekę Ciherang na prowizorycznej tratwie. Wyspa Jawa, Indonezja.

imgur
imgur

8. W prowincji Lebak (Indonezja) uczniowie muszą pokonać popsuty most.

imgur
imgur
imgur
imgur

9. W Kolumbii, aby dostać się na drugi brzeg rzeki Rio Negro dzieci muszą zjechać po rozpiętym, stalowym kablu, który wisi 400 metrów nad lustrem wody. Uczniowie suną z prędkością ok. 65 km/h.

imgur/a>
imgur/a>
imgur
imgur

10. Tak dojeżdżają do szkoły uczniowie w Delhi (stolica Indii). W na tej ciągniętej przez konia bryczce znajduje się 35 osób.

imgur
imgur

11. Dzieci mieszkające we wsi Pili (chiński region Sinciang), aby dostać się do szkoły z internatem muszą przejść ok. 200 km. Do pokonania są m.in. górskie, wąskie ścieżki oraz 4 mosty zrobione z kawałków drewna. Cała podróż trwa 2 dni.

imgur
imgur

12. W chińskiej prowincji Syczuan zimą należy pokonać popsuty, drewniany most.

imgur
imgur

13.  Uczniowie mieszkający w nepalskiej wsi Dhaing muszą przeprawić się przez rzekę po linie.

Te zdjęcia chwytają za serce. Podziej się swoimi refleksjami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także