NewsyKobieta, która w wieku 66 lat została matką, a jej córkę uznano za twór siły nieczystej

Kobieta, która w wieku 66 lat została matką, a jej córkę uznano za twór siły nieczystej

genialne
genialne
25.05.2022 15:10, aktualizacja: 25.05.2022 15:20

Czy kobieta może urodzić dziecko po przekroczeniu 60. roku życia? Pewna Rumunka udowodniła, że jest to wykonalne.

bighalsy/reddit
bighalsy/reddit

Nieudane małżeństwo

Adriana Iliescu urodziła w się w 1938 roku w mieście na Wołoszczyźnie (Rumunia). Zawodowo pracowała jako nauczycielka akademicka i pisała książki dla dzieci (wydała ich 25). W wieku 20 lat wyszła za mąż, ale jej wybranek nie chciał mieć potomstwa. Ostatecznie para zdecydowała się na rozwód, a Adriana oddała się swojej pracy na uniwersytecie.

pinterest
pinterest

Ostatnia deska ratunku

Kiedy ponownie zapragnęła zajść w ciążę okazało się, że ma problemy z płodnością. Leczyła się przez 9 lat, aż wreszcie zdecydowała się na zapłodnienie in vitro. Nie byłoby to nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kobieta miała wówczas 66 lat. Adriana rozumiała jak duże ryzyko podejmuje, ale była bardzo zdominowana.

pinterest
pinterest

Późne macierzyństwo

Plemniki oraz komórka jajowa pochodziły od anonimowych dawców. Ostatecznie kobieta zaszła w ciążę z trojaczkami, ale dwoje dzieci zmarło w jej łonie. Natomiast 16 stycznia 2005 roku w Bukareszcie przyszła na świat jej córka. Była wcześniakiem i od razu trafiła na oddział intensywnej terapii. Adriana zdecydowała się ochrzcić córkę jeszcze w szpitalu i nadała jej imię Eliza.

FreshNews247/imgur
FreshNews247/imgur

Babcia zamiast mamy

Obecnie dziewczynka ma już 17 lat, lubi nauki ścisłe i planuje pójść na studia. Adriana ma 84 lata i stara się prowadzić aktywny tryb życia. Większość osób myśli, że jej babcią Elizy. W życiu spotkało ją dużo nieprzyjemności. Ludzie uważali, że rodząc córkę w późnym wieku, wykazała się egoizmem. Dodatkowo zakonnice obecne przy chrzcie Elizy okazywały Adrianie dużą niechęć, a jedna z nich uznała, że dziewczynka jest wytworem siły nieczystej.

pinterest
pinterest

Tytuł dla najstarszej kobiety, która urodziła dziecko

Kobieta w 2005 roku została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa jako najstarsza kobieta, która powiła dziecko. Jednak rok później straciła swój tytuł na rzecz Marii del Carmen Bousada de Lary. Hiszpanka pod koniec 2006 roku, w wieku 67 lat, urodziła bliźnięta, a w 2009 roku zmarła na raka. Można więc uznać, że tytuł znowu wrócił do Adriany. ;)

pinterest
pinterest

Uważasz, że kobieta dobrze zrobiła decydują się na późne macierzyństwo?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także