PoradyLajfhakiNałóż na lustro i wypoleruj, a pozbędziesz się wszystkich rys i zarysowań

Nałóż na lustro i wypoleruj, a pozbędziesz się wszystkich rys i zarysowań

rysy na lustrze fot. genialne.pl
rysy na lustrze fot. genialne.pl
11.02.2023 20:50

Twoje lusterko jest już mocno porysowane? Nawet najbardziej skrupulatne czyszczenie nie pomaga? Czy da się ich pozbyć bez fachowej pomocy? Poznaj, jak usunąć rysy z lustra domowym sposobem!

Tym patentem wypolerujesz nie tylko lustro, ale również każdą szklaną powierzchnię w domu. Przecież okna, kabina i inne przeszklone elementy pełnią funkcję nie tylko użytkową, ale również dekoracyjną. Są nowoczesnym i stylowym uzupełnieniem każdego wnętrza - ale tylko wtedy, jeśli wyglądają nienagannie. A co jeśli pojawią się na nich zarysowania? Czy to oznacza, że trzeba je oddać do naprawy lub wymienić na nowe? Ależ skąd!

portrait of a young woman in the mirror
portrait of a young woman in the mirror

Rysy na lustrze i innych szklanych powierzchniach w domu – jak je wyeliminować?

Aby wypolerować lustro, postępuj wedle poniższych wskazówek:

  • Zdejmij lustro ze ściany i połóż je poziomo na stabilnym podłożu. Bądź ostrożny i uważaj, aby podczas czyszczenia nie ześlizgnęło się na podłogę.
  • Jeśli rysa znajduje się przy krawędzi, zdemontuj ramę lustra. W przeciwnym razie możesz mieć później kłopot ze starciem środka czyszczącego.
  • Przygotuj tradycyjną (nie żelową) pastę do zębów o delikatnych właściwościach czyszczących (ścierających) i miękką szmatkę.
  • Nałóż pastę na powierzchnię lustra i rozprowadź ją dokładnie za pomocą ściereczki. Wcieraj ją delikatnie w lustro, wykonując okrężne ruchy. Odczekaj chwilę, do czasu aż wyschnie.
  • Następnie zbierz pastę czystą szmatką takim samym ruchem. To naprawdę działa – po zarysowaniach nie będzie nawet śladu!
Toothpaste isolated dental care closeup close-up toothpaste tube dental hygiene
Toothpaste isolated dental care closeup close-up toothpaste tube dental hygiene

Jak wypolerować lustro domowym sposobem?

Niezwykle prostym, tanim, skutecznym, ale niestety nadal niepopularnym patentem jest użycie… oleju! Wystarczy nałożyć go na miękką szmatkę (najlepiej bawełnianą) i wetrzeć w powierzchnię lustra.

Kluczowy jest czas i cierpliwość – należy wcierać substancję w szkło przez około 15 minut – tylko to zagwarantuje skuteczność!

Kiedy skończysz polerować, wymyj lustro płynem do mycia szyb. Będzie lśniło, jak nigdy wcześniej!

Jeszcze mniej znanym (a niezwykle efektownym) trikiem na usunięcie zarysowań na szkle jest potarcie ich obłupanym orzechem włoskim.

Sposób na parujące lustra Fot. Genialne
Sposób na parujące lustra Fot. Genialne

Co zrobić, żeby dom pięknie pachniał? Wykorzystaj te sprawdzone metody na nieprzyjemne zapachy!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także