PoradyLajfhakiNałóż na pleśń wieczorem. Rano nie poznasz, że to Twoja łazienka

Nałóż na pleśń wieczorem. Rano nie poznasz, że to Twoja łazienka

pleśń w łazience fot. getty images
pleśń w łazience fot. getty images
26.09.2023 10:40

Pleśń w łazience jest nie tylko nieestetyczna, ale i niebezpieczna dla zdrowia. Jej zarodniki wdychane razem z powietrzem, trafiają do płuc, wywołując alergie i infekcje drób oddechowych. Pojawia się nawet na silikonie pochłaniającym zanieczyszczenia. Oto jak się jej pozbyć.

To pomieszczenie wymaga regularnego czyszczenia oraz wietrzenia. Utrzymująca się w niej stale wilgoć, daje idealne warunki, aby pojawiała się pleśń w łazience. Zastosuj te domowe sposoby, by ją usunąć.

Jak usunąć pleśń w łazience?

Na szczęście pozbywanie się pleśni nie musi być uciążliwe ani czasochłonne. Nie potrzeba wcale do tego silnej chemii - to mit! Wiele da się zrobić domowymi sposobami i to bez większego wysiłku. Jeśli zauważyłeś, że na silikonie pojawiła się pleśń, sięgnij po produkty, które masz w kuchennej szafce. Ocet jest to świetny preparat czyszczący, soda oczyszczona działa antybakteryjnie i wybielająco, zaś sok z cytryny zostawi przyjemnie cytrusowy zapach. Zmieszaj je ze sobą: ocet z sodą w proporcji 1:1 i dodaj kilka kropli cytrynowego soku. Następnie nanieś  za pomocą starej szczotki do zębów miksturę na plamy od pleśni, które pojawiły się na silikonie. Odczekaj pół godziny, a potem wszystko spłucz wodą i wytrzyj go do sucha. Powtarzaj to zawsze, kiedy zauważysz pleśń na jego powierzchni. Jednak to nie jedyny skuteczny sposób, mamy jeszcze jeden trik.

Obraz

Trik na pleśń

Poza pleśnią zdarzyć się może, że na silikonowej powierzchni pojawiają się zażółcenia. To również nie wygląda zbyt estetycznie. Jeśli borykasz się z tym, zastosuj mieszankę amoniaku i sody oczyszczonej. Wykonanie jej jest bajecznie proste i zajmie zaledwie chwilę, dzięki czemu nie spędzisz całego dnia na sprzątaniu łazienki. Jak ją zrobić? Zmieszaj 2/3 szklanki amoniaku z dwoma łyżeczkami sody oczyszczonej, a następnie miksturę przelej do butelki z atomizerem. Potem spryskaj w całości zabrudzony silikon i odczekaj około 40 minut. Kiedy wskazany czas minie, wyszoruj go delikatnie za pomocą szczotki do zębów, a po wszystkim spłucz wodą i wytrzyj. Po zażółceniach nie będzie żadnego śladu, a twój problem zostanie rozwiązany. Ten zabieg, podobnie, jak poprzedni, również powtarzaj zawsze, kiedy zauważasz plamy na silikonowej powierzchni. 

long-haired woman cleaning tile with sponge in bathroom at home
long-haired woman cleaning tile with sponge in bathroom at home
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także