PoradyNałóż papierowe ręczniki namoczone w tej mieszance na najbrudniejsze miejsca w piekarniku. Usuniesz nawet trudny, mocno oporny brud

Nałóż papierowe ręczniki namoczone w tej mieszance na najbrudniejsze miejsca w piekarniku. Usuniesz nawet trudny, mocno oporny brud

czyszczenie piekarnika tabletki do zmywarki fot. genialne.pl
czyszczenie piekarnika tabletki do zmywarki fot. genialne.pl
Manuel
05.02.2023 16:27

Mycie piekarnika potrafi być prawdziwą zmorą. Doskonale się o tym przekonał, kto choć raz próbował go porządnie wyszorować. Ale wcale tak nie musi być. Pokażemy Ci sposób na czyszczenie piekarnika za pomocą tabletki do zmywarki.

Czyszczenie piekarnika za pomocą tabletki do zmywarki

Najpierw zalej 1 lub 2 tabletki niewielką ilością gorącej wody (ale nie wrzątkiem!). Jeśli nie będą chciały się same rozpuścić - może tak się zdarzyć, jeśli tabletki są mocno starawe - to pokrusz je widelcem. W większości przypadków nie powinieneś mieć żadnych problemów tego typu. Gdy tabletki już się całkowicie rozpuszczą otrzymasz "breję" o niezbyt ładnym wyglądzie, ale silnych właściwościach czyszczących.

czyszczenie piekarnika tabletki do zmywarki fot. genialne.pl
czyszczenie piekarnika tabletki do zmywarki fot. genialne.pl

Ręczniki papierowe namocz w mieszance

Czas przystąpić do szorowania! Najpierw nałóż rękawiczki i zwilż wpierw swoją mieszanką cały piekarnik. Na jego spód oraz na najtrudniejsze do umycia partie możesz nałożyć papierowe ręczniki nawilżone w naszej mieszance. To ułatwi Ci późniejsze szorowanie i sprawi, że najsilniejszy tłuszcz "puści". Odczekaj kilkanaście minut aż mieszanka zacznie działać i rozluźni najpoważniejsze zabrudzenia.

czyszczenie piekarnika tabletki do zmywarki fot. genialne.pl
czyszczenie piekarnika tabletki do zmywarki fot. genialne.pl

Czyszczenie piekarnika

Teraz możesz przystąpić do szorowania. Weź gąbkę i zacznij czyścić cała powierzchnię piekarnika i wszystkie jego poszczególne elementy. Przygotowana przez Ciebie mieszanka, bazująca na tabletkach do zmywarki nadaje się też dobrze do zewnętrznych powierzchni piekarnika. A także do rusztów i do przedniej szyby (zarówno zewnętrzna, jak i wewnętrzna jej strona). Jedyne o musisz zrobić po porządnym wyszorowaniu każdego elementu, to przetrzeć go odrębną szmatką na sucho. Voila! Po takim czyszczeniu Twój piekarni będzie lśnił jak nigdy!

Dlaczego to działa?

Tabletki do zmywarki składają się ze skoncentrowanego detergentu do zmywarki i dają Ci gwarancję, że usuniesz nawet trudny, mocno oporny tłuszcz. Do tego pozostawiają Twoje naczynia lśniące. Tak już po prostu jest, że silne środki czyszczące działają również na tłuszcz z piekarnika i plamy z jedzenia. Zwłaszcza, że tabletki potrafią usunąć nawet zapieczone jedzenie, a plamy z piekarnika są zdecydowanie jednymi z najtrudniejszych.

Dodatkowo kostki do zmywarki mają powierzchnię ścierną, która pomaga usunąć owe przywarte plamy, ale jest na tyle delikatna, że nie rysuje szkła piekarnika. Jak więc sam widzisz idealnie nadają się do takiego czyszczenia. Oczywiście sprawdza się także przy innych, podobnych powierzchniach, które z jednej strony wymagają szorowania, z drugiej odrobiny delikatności.

Triki dzięki którym najlepiej wykorzystasz możliwości Twojej zmywarki

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także