PoradyNareszcie! Znalazłam najsilniejszy naturalny oprysk na mszyce. Nie mają z nim szans

Nareszcie! Znalazłam najsilniejszy naturalny oprysk na mszyce. Nie mają z nim szans

najsilniejszy oprysk na mszyce, fot. Gettyimages
najsilniejszy oprysk na mszyce, fot. Gettyimages
Manuel

07.06.2023 20:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli twoje rośliny spotkała inwazja szkodników, to nie warto bawić się w półśrodki. Pokażemy ci najsilniejszy naturalny oprysk na mszyce, który będziesz w stanie przygotować samodzielnie na bazie... papryczki chili. Będziesz zdziwiony tym, jak szybko te owady znikną z twojego ogródka, a rośliny odzyskają siły i zdrowie.

Wielu ogrodników unika zwalczania mszyc profesjonalnymi, sklepowymi środkami, bo nie chce truć swoich roślin, a potem użytych chemikaliów zjadać w swoich warzywach. Z drugiej strony naturalne opryski w przypadku mszyc często pozostawiają wiele do życzenia. Pokażemy ci dzisiaj taki, który naprawdę jest skuteczny w walce z tym paskudztwem.

Dlaczego czasem trudno jest pozbyć się mszyc z roślin?

Mszyce żerują zazwyczaj na wierzchołkach pędów, a także na liściach i pąkach. Walka z tymi szkodnikami bywa czasem trudna z jednego prostego powodu: bardzo szybko się namnażają. Jeśli nie usuniesz za jednym zamachem całej populacji, to w krótkim czasie zdążą rozplenić się na nowo. To dlatego tak nieskuteczne bywa tępienie ich w sposób mechaniczny. Dużo lepiej jest tu wykorzystać opryski bazujące na naturalnych domowych składnikach.

najsilniejszy oprysk na mszyce, fot. freepik
najsilniejszy oprysk na mszyce, fot. freepik

Oto najsilniejszy naturalny oprysk na mszyce

Papryczki chili posiadają w swoim składzie kapsaicynę. Dla naszych kubków smakowych jest ona raczej przyjemna — to właśnie ta substancja sprawia, że te małe warzywka wywołują w ustach czasem istny pożar. Dużo gorzej od ludzi znoszą jednak kapsaicynę mszyce. Podrażnia je, zniechęcając przy tym do składania jaj. W efekcie przestają się namnażać, przez co można je bardzo łatwo usunąć. Co więcej, kapsaicyna działa bardzo podobnie na stonkę ziemniaczaną. Warto zaznaczyć, że nie czyni ona żadnych szkód roślinom, które spryskasz preparatem bazującym właśnie na papryczkach chili. Jak go przyrządzić? Będziesz potrzebował do tego zaledwie 1 łyżki papryczki chili w proszku oraz 1,5 l zagotowanej wody. Po zmieszaniu tych dwóch składników odstaw roztwór gdzieś na bok na co najmniej 24 godziny albo nawet na kilka dni. Po tym czasie spryskaj mieszanką zaatakowane roślinki.

najsilniejszy oprysk na mszyce, fot. freepik
najsilniejszy oprysk na mszyce, fot. freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także