PoradyLajfhakiNarysuj linię kredą przed wejściem. Twój dom będzie bezpieczniejszy

Narysuj linię kredą przed wejściem. Twój dom będzie bezpieczniejszy

Kreda szkolna na mrówki to idealny odstraszacz, fot. genialne.pl
Kreda szkolna na mrówki to idealny odstraszacz, fot. genialne.pl
08.09.2023 09:33, aktualizacja: 08.09.2023 10:53

Czy wiesz, że zwykła kreda jest w stanie odpędzić mrówki? Wystarczy postawić granicę, przez którą małe owady nie mają szans się przedostać. Sprawdź koniecznie, co jeszcze można zrobić za pomocą tego niepozornego artykułu.

Kreda kojarzy nam się głównie z dziećmi, które rysują nią po różnych powierzchniach na zewnątrz. Jest to nietrwały produkt, dlatego nie ma obaw, że zostawi po sobie jakieś większe zabrudzenia. Kawałek kredy można wykorzystać na wiele sposobów w naszym domu, odpędzanie mrówek to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Sprawdź koniecznie jak ją wykorzystać!

Co zrobić z kredą szkolną?

Jeśli masz w domu samotny kawałek kredy, możesz go wykorzystać na kilka sposobów. Jednym z nich jest potarcie tłustych plam na tkaninach. Kreda to sprasowany węglan wapnia, który ma działanie absorbujące, dzięki czemu pochłania tłuszcz. Po wypraniu tkaniny powinny być pozbawione tłustych zabrudzeń. Kolejny trik z jej wykorzystaniem to wrzucenie jej do szuflady ze sztućcami. Kreda będzie wchłaniać wilgoć, która przyczynia się do matowienia przyborów kuchennych. Wystarczy zaledwie kawałek, a problem zszarzałego metalu masz z głowy. Dokładnie w ten sam sposób zadziała w skrzynce na narzędzia, w której przyrządy po jakimś czasie mogą pokrywać się rdzą. To tani i skuteczny sposób na ochronę przed wilgocią zarówno w kuchni, garażu, jak i szafach z ubraniami.

Kreda szkolna na mrówki to idealny odstraszacz, fot. Freepik
Kreda szkolna na mrówki to idealny odstraszacz, fot. Freepik

Kreda na mrówki w domu

Kreda szkolna na mrówki to idealny odstraszacz, fot. freepik
Kreda szkolna na mrówki to idealny odstraszacz, fot. freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także