PoradyNasączam waciki i kładę na pleśń w kabinie prysznicowej. Po chwili wygląda jak nowa

Nasączam waciki i kładę na pleśń w kabinie prysznicowej. Po chwili wygląda jak nowa

Jak usunąć pleśń z kabiny prysznicowej?
Jak usunąć pleśń z kabiny prysznicowej?
Manuel
21.02.2023 08:02, aktualizacja: 21.02.2023 09:59

To prawdziwe utrapienie łazienek, w których występuje problem z wilgocią i jej odprowadzaniem. Jak usunąć pleśń z kabiny prysznicowej? W tym artykule opowiemy Ci o prostym i skutecznym sposobie na walkę z nią.

Czy pleśń w łazience jest niebezpieczna?

Czarna pleśń może być niebezpieczna, zwłaszcza dla osób z alergią na pleśń. Istnieje również niewielka szansa, że gatunkiem pleśni w Twojej łazience jest toksyczne stachybotrys chartarum, które zwykle wymaga interwencji profesjonalisty.

Skąd mam wiedzieć, czy mam czarną pleśń w łazience?

Aby wiedzieć, czy to czarna pleśń, po prostu powąchaj swoją łazienkę. Czarna pleśń w obszarach prysznicowych ma niezapomniany zapach stęchlizny. Ta gnijąca materia przywiera do tkanin, spodów butelek z szamponem i każdej stojącej wody. Zobaczysz czarne plamy w tych miejscach lub różowe plamy, które oznaczają wczesny wzrost pleśni.

freepik
freepik

Zapobieganie - jak powstrzymać rozwój pleśni pod prysznicem?

Aby powstrzymać rozwój pleśni pod prysznicem, staraj się utrzymać poziom wilgotności poniżej 50%. Zazwyczaj odpowiedni system klimatyzacji lub wentylator w łazience utrzymuje te zalecane poziomy. Upewnij się, że w łazience jest odpowiednia wentylacja i zainstaluj wentylator wyciągowy, jeśli go nie masz. Jeśli możesz, wytrzyj prysznic szmatką lub ściągaczką po kąpieli.

Czyść łazienkę co tydzień, używając preferowanego środka czyszczącego i raz w miesiącu używaj środka przeciwgrzybicznego. Jeśli już pojawiła się pleśń i się jej pozbyłeś, to możesz utrzymać ją z dala za pomocą regularnej konserwacji. Rozpylanie octu na powierzchniach łazienkowych i pozwalanie mu wyschnąć na powietrzu zabija zarodniki pleśni i zapobiega wzrostowi.

Jak usunąć pleśń z kabiny prysznicowej? Pomogą Ci w tym... waciki

Zaskakująca pomocą w walce z pleśnią w łazience mogą okazać się waciki kosmetyczne, które używasz/używa Twoja partnerka przy codziennym zmywaniu makijażu. Wystarczy, że nasączysz kilka takich wacików silnym wybielaczem. Następnie rozmieść je wokół obszarów dotkniętych pleśnią i pozwól im działać przez całą noc. Rano weź szczoteczkę do szorowania z włosiem i po usunięciu wacików wyszoruj miejsca dotknięte pleśnią, a powinna ona ustąpić.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także