PoradyNaturalny odświeżacz do auta przyjemnie pachnie i pochłania wilgoć. Zrób go sam!

Naturalny odświeżacz do auta przyjemnie pachnie i pochłania wilgoć. Zrób go sam!

Naturalny odświeżacz do auta Fot. Freepik / Genialne
Naturalny odświeżacz do auta Fot. Freepik / Genialne
Manuel

02.11.2022 19:20, aktual.: 03.11.2022 14:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sklepach jest mnóstwo specyfików do samochodu, które sprawiają, że będzie on świeżo i przyjemnie pachniał. Ale po co je kupować, skoro możesz sam zrobić naturalny odświeżacz do auta? I to jeszcze taki, który będzie pachniał jednym z Twoich ulubionych porannych napoi.

Naturalny odświeżacz do auta z... kawy

Odświeżacz do samochodu bazujący na ulubionym pobudzającym napoju Polaków można zrobić na multum sposobów. My pokażemy Ci najprostszy z nich. Będziesz potrzebować:

  • 5 minut;
  • Kilka starych skarpet (powinny być czyste i bez dziur);
  • Szeroki lejek (np. plastikowy kubek);
  • Kilka opasek zaciskowych;
  • Naturalny pochłaniacz zapachów, czyli ziarenka kawy;
Naturalny odświeżacz do auta, fot. freepik
Naturalny odświeżacz do auta, fot. freepik

Robimy swój naturalny odświeżacz do auta

Najpierw wybierz swój naturalny pochłaniacz zapachów. Nie musi to być kawa, wiele innych rzeczy w Twoim domu się nada. Natomiast całe ziarna kawy sprawdzą się świetnie jako naturalny pochłaniacz zapachów i sprawią, że Twój poranny dojazd do pracy nabierze dodatkowego aromatu. Najlepsze jest to, że są całkowicie naturalne.

Teraz odetnij dno od kubka. Następnie nałóż skarpetę na lejek i napełnij go. Teraz ziarna Twojego ulubionego napoju powinny bez problemu napełnić skarpetę. Teraz zwiąż jej końce - weź opaski zaciskowe i zwiąż oba końce skarpety, aby upewnić się, że nic nie ucieknie. Schowaj swój nowy odświeżacz powietrza pod siedzeniem pasażera.

Dlaczego pod siedzeniem pasażera? Na wypadek, gdyby skarpeta się poluzowała, wolałbyś, żeby nie trafiła pod jeden z pedałów podczas jazdy. Idealnie byłoby upewnić się, że nie blokuje ona otworu wentylacyjnego (większość samochodów ma taki, który wychodzi spod siedzenia, a którego prawdopodobnie nigdy nie widziałeś) lub nie siedzi na szczycie głośnika (niektóre samochody mają subwoofery pod siedzeniem). Chcesz również uniknąć silnika i/lub szyny, po której porusza się fotel, i nie chcesz utknąć przy jakichkolwiek elementach grzewczych.

Kawa pochłonie dodatkowo też nadmiar wilgoci.

Dodatki. Co jeszcze się sprawdzi w kompozycji z kawą w skarpecie?

Zazwyczaj sama kawa "robi robotę" i nie trzeba do niej niczego dodawać. Ale jeśli bardzo chcesz to możesz swoją kompozycję wzbogacić o podobną ilość węgla aktywnego lub krzemianu glinu. Obydwie te rzeczy świetnie również sobie poradzą same i mogą zastąpić kawę. Świetnie bowiem chłoną zapachy. choć same nie dadzą Ci tego cudownego aromatu co kawa.

CO ZROBIĆ gdy utkniesz między zamkniętymi szlabanami?! Ta wiedza może URATOWAĆ CI ŻYCIE

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także