PoradyLajfhakiKiedy zasnęłam na plaży, słońce spiekło mnie na czerwono. Uratował mnie stary patent babci

Kiedy zasnęłam na plaży, słońce spiekło mnie na czerwono. Uratował mnie stary patent babci

sposób na oparzenia słoneczne, fot. Gettyimages, Freepik
sposób na oparzenia słoneczne, fot. Gettyimages, Freepik
20.07.2023 20:01

Odpoczywanie latem na plaży sprawia, że nasza skóra wystawiona jest na silne działanie promieni słonecznych. Mogą nam wyjątkowo zaszkodzić. Zastosuj polecany przez nas sposób na oparzenia słoneczne i ciesz się wakacjami bez zmartwień.

Długie siedzenie na słońcu nie sprzyja naszemu zdrowiu. Możemy łatwo poparzyć skórę, a wtedy czeka nas walka z czerwonymi plamami i piekącym bólem. Oto sposób, jak tego uniknąć, by nie odczuwać potem dużego dyskomfortu.

Bardzo łatwo może dojść do oparzenia słonecznego

Wakacjusze doskonale wiedzą, co to znaczy przedobrzyć i zbyt długo wystawiać się na działanie promieni słonecznych. W efekcie bardzo szybko może dojść do oparzenia słonecznego. Jego objawy nie należą do przyjemnych. Skutki wymagają cierpliwości i dzielnego znoszenia pieczenia skóry i jej złuszczania się. Objawy te pojawiają się jednak nie od razu, a po upływie od 4 do 6 godzin. Jeśli nasza skóra jest mocno blada i szybko się opalamy, poleca się, aby nie tylko mieć nakrycie głowy, ale też nie przesiadywać długo na słońcu — najlepiej schować się pod parasolem, jeśli jest taka możliwość. Nie powinniśmy też zapomnieć o stosowaniu kremów z filtrem przed pójściem na plażę. Ich działanie jest naprawdę na wagę złota! Poznaj nasz sposób na oparzenia słoneczne i czuj się komfortowo podczas urlopu — bez obaw, że słońce poparzy twoją skórę.

veronastudio/freepik
veronastudio/freepik

Naturalny sposób na oparzenia słoneczne

Jeśli już padniesz ofiarą poparzenia słonecznego, nie musisz od razu sięgać po apteczne specyfiki (maści, kremy i inne). Mamy inny sposób na oparzenia słoneczne — aloes, a raczej jego łodygę. Wystarczy, że oparzone miejsce posmarujesz aloesowym miąższem z jej wnętrza, a zawarte w nim składniki szybko wnikną w głąb skóry i przyniosą ci upragnione ukojenie. Co więcej, roślina ta działa nie tylko przeciwbólowo, ale też i przeciwzapalnie, więc pomaga w regeneracji skóry, nawilża ją oraz przyspiesza jej gojenie. Chroni cię też przed promieniowaniem ultrafioletowym. Innym naturalnym sposobem będzie nasmarowanie się kefirem, który również złagodzi objawy oparzenia słonecznego.

Domowy samoopalacz jest zdrowszy od leżenia na słońcu. Fot. Freepik
Domowy samoopalacz jest zdrowszy od leżenia na słońcu. Fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także