DIYDla dzieciProsty sposób nauki ułamków przy pomocy klocków Lego. Twoje dziecko pokocha tę metodę!

Prosty sposób nauki ułamków przy pomocy klocków Lego. Twoje dziecko pokocha tę metodę!

Prosty sposób nauki ułamków przy pomocy klocków Lego. Twoje dziecko pokocha tę metodę!
Katarzyna

15.11.2020 12:44, aktual.: 15.11.2020 16:53

Pamiętam, że kiedy chodziłam do szkoły najmniej lubiłam matematykę i przedmioty związane z naukami ścisłymi. Na myśl o ułamkach i dzieleniu dostawałam gęsiej skórki, a w szkole podstawowej długo chciałam uniknąć lekcji, na których w nieskończoność powtarzało się czy najpierw jest mnożenie czy dodawanie, a może równanie z nawiasów.

Nie ma co się dziwić, żadne dziecko nie lubi nauki, przecież to takie nudne zajęcie! O wiele lepiej spędzić dzień na zabawie lalkami lub klockami Lego. Na szczęście jest sposób jak przekonać dziecko do nauki. Zastanawiasz się jaki? To proste! Wykorzystaj przyjemne i połącz je z pożytecznym!

Użyj klocków Lego do nauki matematyki

Na klockach możesz nauczyć swoją pociechę najprostszych rzeczy tj. liczenia. Weź 12 takich samych klocków Dupo lub Lego i ponumeruj je od 1 do 6.

Następnie weź kartonowe pudełko i kostkę do gry. Teraz wystarczy zachęcić swoje dziecko do zabawy. Rzucajcie na przemian kostką, a gdy wypadnie jedynka dany gracz zgrania klocek z numerem 1. Powtarzaj głośno daną liczbę, aby Twoje dziecko łatwiej je zapamiętało.

Następnie rzucajcie kostką, aby zdobyć kolejne klocki (oczywiście w odpowiedniej kolejności czyli 2,3,4, itd). Wygrywa ten gracz, któremu szybciej uda się ułożyć wieżę z numerami od 1 do 6.

Lego możesz także wykorzystać do nauki ułamków

Tutaj przyda się kilka klocków o różnej wielkości. Największy klocek będzie całą częścią, z kolei taki o połowę mniejszy posłuży za zobrazowanie dziecku 1/2. Coraz mniejsze klocki będą kolejnymi partiami. W taki sposób dziecko szybko nauczy się matematyki i z przyjemnością będzie chciało uczyć się kolejnych zasad.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także