PoradyLajfhakiNie ma wątpliwości. To weselne faux pas popełniają prawie wszyscy

Nie ma wątpliwości. To weselne faux pas popełniają prawie wszyscy

weselne faux pas, fot. Gettyimages
weselne faux pas, fot. Gettyimages

05.08.2023 14:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wesele to ważny moment w życiu pary młodej. Jeśli jesteś zaproszony na tą uroczystość, to uważaj na weselne faux pas. Możesz narobić wstydu sobie oraz świeżo poślubionym małżonkom.

Będąc gościem na weselu, warto przestrzegać zasad savoir-vivre'u, aby nie mieć wpadki podczas tak ważnej dla pary młodej uroczystości. Oto, czego lepiej unikać.

Weselne faux pas, na co uważać?

Obraz

Jak nie zaliczyć wpadki na weselu?

Według zasad etykiety mężczyźni nie powinni zdejmować marynarek podczas tańca (nawet jeśli temperatura na zewnątrz jest wysoka). Natomiast kobiety, które wybrały sukienki bez ramion, muszą mieć eleganckie szale, którymi przysłonią odkryte fragmenty skóry. To tyczy się też sytuacji, kiedy panie siadają do stołu na posiłek. To zaś zwykle spotyka się z falą krytyki. Niektórzy uważają tę zasadę za nierealną, gdyż goście podczas tańca zwyczajnie się pocą. Grube marynarki bardzo temu sprzyjają. Mężczyźni wolą więc je zdjąć, niż obawiać się o to, że w pewnym momencie zacznie wydobywać się od nich nieprzyjemny zapach. Naszym zdaniem najlepiej o dress code weselny zapytać samą parę młodą i ubrać się zgodnie z tym, co zasugeruje. To wyjątkowo ważne zwłaszcza teraz, gdy coraz częściej przyszli małżonkowie organizują tematyczne wesela, co jest dodatkowym walorem rozrywkowym.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także