PoradyNie możesz dosięgnąć dachu swojego auta, aby go odśnieżyć? Wykorzystaj ten trik

Nie możesz dosięgnąć dachu swojego auta, aby go odśnieżyć? Wykorzystaj ten trik

śnieg z dachu fot. freepik
śnieg z dachu fot. freepik
Manuel

24.01.2023 17:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie ma nic gorszego niż konieczność wczesnej pobudki w śnieżny dzień, aby oczyścić swój samochód z wielgachnych zwałów śniegu. Ale jeśli już musisz to zrobić, to równie dobrze możesz to zrobić dobrze i szybko. Pokażemy Ci jak usunąć śnieg z dachu, gdy nie jesteś zbyt wysoką osobą.

Jak usunąć śnieg z dachu auta, gdy jest się niskim?

Jeśli Twój wzrost nie bardzo pozwala na dotarcie do środka dachu, to możesz wykorzystać drzwi swojego samochodu. Wystarczy, że je otworzysz i staniesz na ich ramie, przytrzymując się jej jednocześnie. Dzięki temu będziesz w stanie sięgnąć ramieniem znacznie dalej. Uważaj jednak, żeby nie zarysować drzwi swojego samochodu swoimi butami.

śnieg z dachu, fot. freepik
śnieg z dachu, fot. freepik

Unikaj zarysowania lakieru - wielu kierowców popełnia ten błąd

Wiele osób zimną zdaje się kompletnie zapominać (albo po prostu o tym nie wiedzą), że twarde materiały, z którego są zrobione zwykłe szczotki mogą w bardzo łatwy sposób zarysować lakier. Podobnie lakier mogą zniszczyć skrobaczki. Co prawda, jeśli mówimy o dachu samochodu, to tego typu zniszczenia nie będą jakoś mocno widoczne. Ale mimo to - przecież nie chcesz świadomie niszczyć sobie swojego samochodu. Dlatego warto wyposażyć się w szczotkę z włosiem, które nie porysuje lakieru. Bez problemu kupisz takową za niewielkie pieniądze w każdym specjalistycznym sklepie samochodowym. Gorzej może być ze stacjami paliw - tam często sprzedają tylko zwykłe, najtańsze szczotki, które lepiej jest omijać.

śnieg z dachu fot. freepik
śnieg z dachu fot. freepik

Pamiętaj o wykorzystaniu światła słonecznego

Jeśli codziennie zmagasz się z odśnieżaniem samochodu, to pamiętaj, że zawsze warto wykorzystać tutaj naturalne światło słoneczne, które przecież niesie w sobie ciepło. Jeśli pozostawisz swój samochód w miejscu, które jest codziennie rano mocno nasłonecznione, to potem będziesz miał znacznie mniej roboty z usunięciem reszty śniegu.

Czy można dostać mandat za posiadanie śniegu na dachu samochodu?

Pamiętaj, że za nieusunięcie śniegu z dachu samochodu możesz dostać bardzo wysoki mandat. Do niedawna było to 500 zł, co według wielu osób już jest wysoką sumą. Ale obecnie - według stawek nowego taryfikatora policji - za śnieg na dachu samochodu możesz dostać mandat w wysokości 3000 zł.

CO ZROBIĆ gdy utkniesz między zamkniętymi szlabanami?! Ta wiedza może URATOWAĆ CI ŻYCIE

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także