PoradyNie musisz wyrzucać przeterminowanej maści. Zlikwiduje żółte plamy na toalecie

Nie musisz wyrzucać przeterminowanej maści. Zlikwiduje żółte plamy na toalecie

maść rozgrzewająca wc fot. freepik
maść rozgrzewająca wc fot. freepik
Manuel

04.02.2023 13:55

Maść rozgrzewająca to środek, który prawie każdy z nas ma w swoim domu. Sprawdza się ona świetnie w przypadku wszelkiego rodzaju bólów. Ale czy wiedziałeś, że jest też bardzo skutecznym środkiem pozwalającym na wyczyszczenie WC z zabrudzeń i żółtych plam?

Maść rozgrzewająca - dlaczego miałbym chcieć za jej pomocą czyścić WC?

Jest kilka dobrych powodów ku temu, by chcieć za pomocą maści rozgrzewającej czyścic WC. Po pierwsze, jest przede wszystkim bardzo tanim i szeroko dostępnym środkiem. Po drugie, jest bezpieczna dla zdrowia zwierząt i ludzi, nikogo więc ze swojej rodziny nie narażasz, nawet jeśli masz w domu małe dzieci. I po trzecie, ze względu na swój skład chemiczny i podobną do wazeliny strukturę świetnie się sprawdza w przypadku czyszczenia żółtawych przebarwień, jakie się mogą pojawić na muszli czy desce klozetowej. Warto więc dać jej szansę i zobaczyć co taka niepozorna tubka potrafi.

Jest jednak jeden ważny minus czyszczenia WC maścią rozgrzewającą - charakterystyczny zapach takich maści do najprzyjemniejszych nie należy. Musisz więc sam zdecydować, czy mimo to warto.

Maść rozgrzewająca WC, fot. freepik
Maść rozgrzewająca WC, fot. freepik

Czyszczenie WC za pomocą maści rozgrzewającej

Za pomocą maści rozgrzewającej możesz przede wszystkim bardzo łatwo usunąć żółte plamy z okolic muszli klozetowej i deski. Wystarczy, że naniesiesz niewielką ilość maści na najzwyklejszy wacik kosmetyczny, a następnie wetrzesz ten środek w poplamione miejsce. Bardzo łatwo wywabisz w ten sposób to przebarwienie. Możesz też spróbować nieco innej metody. Najpierw za pomocą wacika kosmetycznego nanieś pokaźną ilość maści na plamy. Następnie zostaw je w spokoju na kilka godzin, a potem dopiero wyczyść pozostałości. Sprawdzi się to zwłaszcza w przypadku bardziej uporczywych zabrudzeń.

Ale to nie wszystko, możesz też za pomocą maści rozgrzewającej wyczyścić okolice zawiasów deski sedesowej. W takim wypadku wystarczy, że naniesiesz odrobinę maści na patyczek kosmetyczny, a następnie "przejedziesz" zabrudzone miejsca. Jest to banalnie proste, szybkie i wygodne. Będziesz przypuszczalnie mocno zaskoczony tym, jak sprawnie maść rozgrzewająca radzi sobie z takimi zabrudzeniami. Oczywiście możesz też spróbować wyczyścić w ten sam sposób inne trudno dostępne miejsca w łazience. Nie będą one dla maści stanowić zbyt wielkiego wyzwania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także