PoradyNie tylko kasztany skutecznie odstraszają pająki. Trzymaj w domu też owoce tego drzewa

Nie tylko kasztany skutecznie odstraszają pająki. Trzymaj w domu też owoce tego drzewa

Co odstrasza pająki w domu? Fot. Freepik
Co odstrasza pająki w domu? Fot. Freepik
Manuel

18.10.2022 15:10, aktual.: 18.10.2022 15:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W każdym mieszkaniu pająki odgrywają ważną rolę w kontrolowaniu populacji szkodników, takich jak ćmy i muchy. Ale mimo to nie lubimy ich widoku. Co odstrasza pająki w domu? Jak się ich pozbyć nie zabijając ich? Pomogą Ci w tym... kasztany.

Irytujący problem i proste rozwiązanie

Pogoda robi się coraz chłodniejsza, a pająki szukają schronienia w suchych i ciepłych miejscach, dlatego też częściej pojawiają się w naszych 4 kątach. Zanim jesienna aura całkowicie zagości w Twoim mieście warto przejść się na spacer i wśród pożółkłych liści poszukać kasztanów. Te brązowe owoce mogą posłużyć jako dekoracja w Twoim domu, ale przede wszystkim odstraszą pająki. Ten prosty odstraszacz jest wyjątkowo skuteczny.

Co odstrasza pająki w domu - dlaczego boją się kasztanów?

Olej zawarty w kasztanach w naturalny sposób odstrasza pająki, ze względu na swoje składniki, które są im wrogie i stanowią dla nich zagrożenie. Aby użyć kasztanów jako środka odstraszającego pająki, umieść je w pobliżu listew przypodłogowych graniczących z pokojami w Twoim domu. Możesz je również umieścić na parapetach i w pobliżu drzwi, aby uniemożliwić pająkom wejście do domu w tych miejscach.

Tak zwiększysz skuteczność kasztanów

Zanim położysz kasztany w całym domu, powinieneś solidnie posprzątać, aby zabieg był jak najbardziej skuteczny. Odkurz swoje szafy i piwnice, wymieć strych i schody. Dzięki temu nie tylko pozbędziesz się istniejących pajęczyn, ale także zapobiegniesz budowaniu przez pająki gniazd w tych miejscach. Uszczelnij pęknięcia i szczeliny, aby uniemożliwić pająkom wejście do domu i regularnie spryskuj okapy i gzymsy domu wężem, aby usunąć wszelkie pajęcze gniazda. W połączeniu z użyciem kasztanów w Twoim domu, metody te mogą być bardzo skuteczne w odstraszaniu pająków.

Kasztany na parapecie. Naturalny sposób na odstraszanie pająków
Kasztany na parapecie. Naturalny sposób na odstraszanie pająków

Zrób w nich dziury

Innym sposobem na zwiększenie skuteczności kasztanów jest zrobienie w nich małych dziurek. Zrobisz to przy pomocy wykałaczki lub nożyka. Dziurki w kasztanach sprawią, że substancje odpowiedzialne za ich aromat będą uwalniały się szybciej i będą one pachniały mocniej.

Żołędzie na pająki

Zamiast kasztanów możesz również użyć żołędzi. Ich woń również odstraszy pająki. Będzie przy tym prawie tak samo skuteczna. Są i tacy, którzy uważają, że jest to nawet bardziej skuteczny sposób.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także