PoradyNie wiesz, czym wypolerować metalowy zlew? Sprawdzi się babciny sposób

Nie wiesz, czym wypolerować metalowy zlew? Sprawdzi się babciny sposób

Czym wypolerować zlew, fot. Freepik
Czym wypolerować zlew, fot. Freepik

28.11.2022 08:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy wiesz czym wypolerować zlew wykonany ze stali nierdzewnej? Kiedy poznasz ten sposób, zapewne zdziwisz się jak szybko pozbędziesz się smug i osadu.

Zlewozmywaki wykonane ze stali nierdzewnej prezentują się wyjątkowo dobrze tylko wtedy, kiedy są idealnie wypolerowane i błyszczące. Jednak z czasem matowieją i coraz trudniej można pozbyć się z nich smug. Czy istnieją patenty, które pozwolą przywrócić blask każdemu zlewowi ze stali nierdzewnej?

Czego użyć do polerowania zlewozmywaka?

Okazuje się, że wcale nie musisz sięgać po specjalistyczne preparaty, aby pozbyć się matowego nalotu ze zlewu. Najpierw dobrze do wyczyść oraz wytrzyj do sucha. Ta druga czynność jest niezwykle istotna. Następnie weź do ręki zwykłą mąkę pszenną i oprósz nią cały zlew. Później suchą szmatką rozpocznij polerowanie. Po kilku chwilach zobaczysz, że matowa warstwa powoli schodzi, a powierzchnia zlewu zaczyna błyszczeć. Kiedy osiągniesz już zadowalające rezultaty, to usuń mąkę. Najporęczniej zrobisz to za pomocą odkurzacza.

Czym wypolerować zlew, fot. Freepik
Czym wypolerować zlew, fot. Freepik

Mąką wypolerujesz również inne rzeczy zrobione ze stali nierdzewnej (np. blaty, lodówkę czy kuchenkę).

Czym czyścić stal nierdzewną?

  • WD-40 pomoże usunąć smugi, zacieki oraz inne zanieczyszczenia. Wystarczy spryskać nim zlew, odczekać kilka minut i wyczyścić gąbką.
  • Ściereczkę nasącz octem, a potem dodaj trochę oliwy z oliwek. Kolistymi ruchami wyczyść brudną powierzchnię. Na koniec użyj czystej, suchej szmatki, aby wypolerować dane miejsce.
  • Na szmatkę nabierz trochę oleju kokosowego i przystąp do czyszczenia. Stal nierdzewna będzie jak nowa.
Czym wypolerować zlew, fot. Freepik
Czym wypolerować zlew, fot. Freepik
  • Wszelkie ślady po palcach usuniesz za pomocą oliwy z oliwek lub oliwki dla dzieci. Wystarczy nabrać wybrany preparat na ściereczkę i polerować okrężnymi ruchami.
  • Dobre efekty osiągniesz też używając płyn do mycia szyb bądź środek do czyszczenia mebli (w typie Pronto). Wybranym preparatem spryskaj powierzchnię i zacznij mycie.

Codzienne triki, które warto zapamiętać! Mogą się przydać w każdym momencie!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także