PoradyNie wszyscy chcą czuć, że byłeś w restauracji. Usuń zapach jedzenia z ubrań

Nie wszyscy chcą czuć, że byłeś w restauracji. Usuń zapach jedzenia z ubrań

Przykry zapach ubrań. Fot. Gettyimages
Przykry zapach ubrań. Fot. Gettyimages
Manuel
14.03.2023 14:43

Wszyscy lubimy jeść w restauracjach, ale czasem kończy się to tym, że pachniemy nieznośną mieszanką kuchennych zapachów. Podpowiemy ci, jak pozbyć się zapachu jedzenia z ubrań. Jest na to kilka skutecznych sposobów.

Dlaczego po wyjściu z restauracji moje ubrania brzydko pachną?

Nie jest to zazwyczaj wina jakości materiału, z jakiego wykonane są ubrania. Niemalże całą odpowiedzialność za to ponosi restauracja, a dokładnie jej system wentylacyjny. Jeśli został zaprojektowany i zamontowany prawidłowo, to na sali w ogóle nie powinien być wyczuwalny żaden zapach wydobywający się z kuchni.

Man smoking in pub and his friends coughing. Anti smoking concept.
Man smoking in pub and his friends coughing. Anti smoking concept.

W praktyce jednak często jest inaczej. Powody tego są różne - czasem wynika to z zaniedbań, a czasem z niezbyt mądrych oszczędności właściciela. Zdarza się też, że w danym miejscu odprowadzenie kuchennych zapachów jest prawie niemożliwe. Restauracje bowiem mieszczą się też w zabytkowych budynkach, w których bez koniecznych (a nie tak łatwych do nabycia) pozwoleń nie można nic zmieniać. Między innymi właśnie dlatego w jednych restauracjach nigdy nie ma problemów z przykrymi zapachami na ubraniach, a w innych będą one nie do wyeliminowania.

jak pozbyć się zapachu jedzenia z ubrań, fot. freepik
jak pozbyć się zapachu jedzenia z ubrań, fot. freepik

Jak pozbyć się zapachu jedzenia z ubrań?

Jest kilka skutecznych metod na pozbycie się przykrych zapachów tego typu. Oto one:

  • soda oczyszczona

Umieść dość dużą ilość sody oczyszczonej w papierowym lub bawełnianym woreczku. Następnie owiń dokoła niego swoje brzydko pachnące ubrania. Już po kilku godzinach przykry zapach powinien z nich w dużej części lub całości zniknąć. Soda jest bowiem znana ze swoich właściwości odświeżających i antybakteryjnych. "Wciąga" i neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

  • zimno i zamrażarka

Zimno znane jest z tego, że "zabija" brzydkie zapachy po jedzeniu. Zapakuj ubrania do przewiewnej siateczki, a następnie włóż je do zamrażalnika. Także i w tym przypadku już po kilku godzinach przykry zapach ubrań powinien w dużej mierze lub w całości zniknąć.

jak pozbyć się zapachu jedzenia z ubrań, fot. freepik
jak pozbyć się zapachu jedzenia z ubrań, fot. freepik
  • specjalistyczny odświeżacz do tkanin

W lepiej wyposażonych drogeriach można z reguły kupić profesjonalne odświeżacze do tkanin. Nie są zbyt tanie, ale ich zastosowanie daje niemalże natychmiastowe efekty. Zazwyczaj już po kilku minutach ubrania nie noszą żadnego śladu przykrego zapachu. Warto mieć taki odświeżacz w zanadrzu na czarną godzinę.

Stripowanie to nowatorska metoda prania, która bije rekordy popularności w Internecie!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także