PoradyLajfhakiNie wyrzucam starych gazet. Robię z nich użytek w domu i w aucie

Nie wyrzucam starych gazet. Robię z nich użytek w domu i w aucie

Co zrobić ze starymi gazetami Fot. Genialne
Co zrobić ze starymi gazetami Fot. Genialne
03.11.2022 16:40, aktualizacja: 03.11.2022 17:29

Co zrobić ze starymi gazetami? Zapewne to pytanie zadaje sobie sporo osób. A jak wiadomo czasami w piwnicy czy na strychu zgromadziliśmy niezłą kolekcję makulatury. ;)

Jeżeli magazynujesz stare gazety, to nie wyrzucaj ich na śmietnik podczas najbliższego sprzątania. Możesz zrobić z nich użytek w swoim domu czy mieszkaniu.

Neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów

Zmagasz się z brzydko pachnącymi butami? Nasyp na arkusze gazety trochę kawy lub sody oczyszczonej i zgnieć je w kulki. Następnie umieść je w butach na całą noc. Gazety pochłoną nieprzyjemną woń.

Gazeta w lodówce. Fot. źródła własne
Gazeta w lodówce. Fot. źródła własne

Czyszczenie rusztu i grilla

Nie ma nic gorszego niż szorowanie rusztu i usuwanie zaschniętych resztek jedzenia. W związku z tym zamocz gazety w wodzie i połóż na ruszcie. Następnie odczekaj ok. godzinę. Po tym czasie bez trudu usuniesz przypalone jedzenie.

Co zrobić ze starymi gazetami, fot. Freepik
Co zrobić ze starymi gazetami, fot. Freepik

Zabezpieczenie szyb

Zimą każdy kierowca walczy o to, aby nie musieć rano skrobać zamarzniętych szyb. Aby do tego nie dopuścić, rozłóż na szybach gazety. One stanowią świetne zabezpieczenie przed mrozem.

Zabezpieczenie szafek

Szafki w kuchni czy łazience szybko się brudzą. Czasami wyleje się na nie kosmetyk lub sos, a innym razem zaśmiecają je wysypane przyprawy. Dlatego najpierw wyłóż szafki gazetami, a później włóż do nich produkty. Dzięki temu ułatwisz sobie sprzątanie.

Likwidacja chwastów

Jeżeli w ogrodzie zmagasz się z chwastami, to glebę przykryj gazetami i zalej je wodą. Na to nałóż kompost. Zobaczysz, że chwasty nie przebiją się przez taką zaporę.

Przechowywanie obuwia

Przed odłożeniem sezonowych butów na półkę, włóż do nich gazety. Dzięki temu nie odkształcą się i nie zdeformują. Ma to znaczenie w szczególności w przypadku kozaków czy botek.

Mycie okien oraz luster

Ściereczki z mikrofibry zostawiają na szybach małe, białe kłaczki. Dlatego zastąp je zgniecionymi gazetami. One doskonale wyczyszczą okna, a także lustra.

Co zrobić ze starymi gazetami, fot. Freepik
Co zrobić ze starymi gazetami, fot. Freepik

Amortyzacja dywaników

Niektóre samochodowe dywaniki mają tendencję do poruszania się. Aby temu zapobiec podklej je kawałkami gazet. Dzięki temu zostaną na swoim miejscu.

Pakowanie i rozpalanie

Do pakowania przeróżnych przedmiotów (np. podczas przeprowadzki) dobrze sprawdzą się stare gazety. Są wygodniejsze niż folia bąbelkowa. I co więcej możesz wykorzystać je w roli rozpałki (np. w kominku czy ognisku). Tylko pamiętaj, aby wybierać te niewoskowane.

Jeśli tych przykładów Ci mało, to przeczytaj jeszcze o jednym triku z gazetą: Kładę gazetę do zamrażarki i oszczędzam w ten sposób prąd!

Jak oszczędzać na zamrażarce? Fot. źródła własne
Jak oszczędzać na zamrażarce? Fot. źródła własne

Codzienne triki, które warto zapamiętać! Mogą się przydać w każdym momencie!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także