PoradyLajfhakiJeśli Twoje dziecko ma tę dmuchaną zabawkę, natychmiast ją wyrzuć! Jest niebezpieczna!

Jeśli Twoje dziecko ma tę dmuchaną zabawkę, natychmiast ją wyrzuć! Jest niebezpieczna!

Jeśli Twoje dziecko ma tę dmuchaną zabawkę, natychmiast ją wyrzuć! Jest niebezpieczna!
Katarzyna

01.08.2018 09:50, aktual.: 07.07.2022 20:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zbliżają się wakacje i każdy rodzic z przyjemnością sprawi swojemu dziecku zabawkę, która maluchowi spędzenie czasu w basenie czy nad jeziorem.

Tradycyjne dmuchane koła ratunkowe coraz częściej są zastępowane takimi z głowami różowych flemingów czy skrzydłami jednorożców. Nowością na rynku są także dmuchane koła z siedziskiem dla pociechy. Jednak nie daj się zwieść! Takie zabawki są niezwykle niebezpieczne dla maluchów!

Malutki chłopiec trafił na oddział intensywnej terapii po tym jak jego koło wywróciło się do góry nogami

Chłopiec bawił się w basenie, gdy nagle jego siedzisko przewróciło się i sprawiło, że dziecko wylądowało pod wodą. Przez blisko minutę, siedmiomiesięczny chłopczyk zmagał się z wydostaniem na powierzchnię, aż w pewnym momencie opiekunka zauważyła, że maluch zniknął. Początkowo koło było całkowicie wywrócone, a nóżki dziecka zakleszczyły się w siedzisku, przez co przez blisko 20 sekund dziecko walczyło, aby w ogóle wyswobodzić się z zabawki. Prze następne chwile grozy, zdezorientowana pociecha starała się znaleźć taflę wody.

Dziecko spędziło pod wodą blisko 46 sekund!

Pracownicy, którzy zajmowali się pilnowaniem dzieci, zobaczyli że chłopiec jest pod wodą, kiedy ten przez 46 sekund próbował wydostać się na powierzchnie. Siedmiomiesięczny maluch walczył z całych sił, aż w końcu otrzymał pomoc. Natychmiast wezwano ambulans, który zabrał dziecko do szpitala.

Niewiele brakowało od prawdziwej tragedii! Rodzice uważajcie na dmuchane zabawki i pilnujcie swoich pociech nad wodą!
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także