Newsy10 najbardziej niebezpiecznych miejsc odwiedzanych przez turystów

10 najbardziej niebezpiecznych miejsc odwiedzanych przez turystów

10 najbardziej niebezpiecznych miejsc odwiedzanych przez turystów
Manuel

13.04.2022 11:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie wszyscy na wakacjach lubią odpoczywać. Są tacy, którzy wolą mocne doznania i adrenalinę. Zapewniają je wyprawy w niebezpieczne miejsca. Ich na naszym globie nie brakuje.

Oto najbardziej niebezpieczne miejsca, które są odwiedzane jedynie przez największych śmiałków.

#1 Dolina Śmierci, Kamczatka, Rosja

pinterest
pinterest

Tu turyści odważają się tylko podejść na odległość. W Dolinie Śmierci gromadzą się gazy wulkaniczne, z pobliskiego wulkanu, które zabijają ptaki i ssaki. Gaz tworzy się wiosną, gdy topnieje śnieg, zabijając najpierw ptaki pijące wodę w rzece, a następnie lisy i inne drapieżniki zwabione padliną.

#2 Wyspa Węży, Brazylia

pinterest
pinterest

Wyspa ta, leżąca u wybrzeży Brazylii, jest przez wielu uznawana za najbardziej niebezpieczne miejsce na naszej planecie. Powód jest dość prosty - to miejsce jest pełne węży, w tym jest zamieszkiwane przez jednego z najbardziej jadowitych i agresywnych - żararakę urutu.

#3 Królestwo Słoni w Chonburi, Tajlandia

instagram
instagram

W tym specyficznym, fascynującym miejscu od pewnego czasu sporą popularnością cieszy się nietypowa atrakcja: organizowane są przejazdy w metalowej klatce przez farmę krokodyli. Można tym imponującym bestiom przyjrzeć się z naprawdę bliska, a nawet je nakarmić.

#4 Wulkan Sinabung, Indonezja

pinterest
pinterest

Jest to aktywny wulkan znajdujący się na wyspie Sumatra. Wygląda wspaniale, jednak wybuchy zdarzają się tu bardzo często. Nieraz już tysiące ludzi pozostało bez dachu nad głową i środków do życia.

#5 Pustynia Danakil, Erytrea

pinterest
pinterest

Temperatury, które często przekraczają 50 °C, liczne aktywne wulkany, gejzery wypluwające toksyczne gazy - trudno wyobrazić sobie bardziej brutalny krajobraz niż afrykańska pustynia Danakil.

#6 Kotlina Danakilska, Etiopia

pinterest
pinterest

To fascynujące miejsce jest zarazem jedną z najstarszych znanych kolebek ludzkości (odkryto tu liczne szkielety przodków człowieka). Zarazem to obszar niewielkich, ale licznych trzęsień ziemi w wyniku których powstają coraz to nowe rozpadliny.

#7 Jezioro Natron, Tanzania

pinterest
pinterest

Przepiękne, soczyście czerwone, a czasem pomarańczowe jezioro jest pełne umarłych zwierząt, które wyglądają jak solne skamieliny. Z jednej strony dla większości gatunków wody jeziora są zabójcze, z drugiej, to dom większości pelikanów żyjących na naszym globie. Pisaliśmy o tym miejscu szerzej tutaj.

#8 Góra Waszyngtona, USA

pinterest
pinterest

Temperatury nie są tu super-ekstremalne, a widoki są fantastyczne - ale to wszystko przez niesamowicie silny wiatr, który potrafi pędzić z prędkością 327 km/h. Utrzymanie się tutaj na nogach podczas całej wizyty wymaga nie lada ostrożności i umiejętności.

#9 Park Narodowy Madidi, Boliwia

pinterest
pinterest

To miejsce wygląda bardzo malowniczo, ale zarazem jest największym skupiskiem agresywnych i jadowitych zwierząt na świecie. Bardzo łatwo tutaj o wyjątkowo niebezpieczne przygody.

#10 Atol Bikini, Wyspy Marshalla

pinterest
pinterest

Wygląda jak raj, prawda? To tylko pozory. Atol Bikini to dawne miejsce licznych prób jądrowych, prawie żadne życie tutaj nie ocalało. Nawet dzisiaj krótka wycieczka jest przez wielu uważana za spore ryzyko.

Wakacje - odpoczynek czy ekstremalna przygoda? Co wolisz?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także