PoradyNiezawodny sposób naszych babć na to, jak szybko wysuszyć lakier na paznokciach

Niezawodny sposób naszych babć na to, jak szybko wysuszyć lakier na paznokciach

Jak szybko wysuszyć lakier na paznokciach? Fot. Freepik
Jak szybko wysuszyć lakier na paznokciach? Fot. Freepik
Manuel

20.11.2022 15:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jesteś w biegu, już mocno spóźniona i zastanawiasz się jak szybko wysuszyć lakier na paznokciach? Podpowiemy Ci dzisiaj parę technik pozwalających przyspieszyć ten proces tak bardzo, jak to tylko możliwe.

Jak szybko wysuszyć lakier na paznokciach?

Całkowite wyschnięcie lakieru do paznokci może zająć 20-60 minut. Oto kilka metod pozwalających ten proces przyśpieszyć.

Cienkie warstwy

Pomaluj paznokcie lekkimi, cienkimi warstwami, aby każda z nich mogła wyschnąć. Zetrzyj odrobinę lakieru z pędzelka i nałóż 2-3 cienkie, lekkie warstwy. Pozwól lakierowi wyschnąć przez około 1-3 minuty pomiędzy kolejnymi warstwami. Lakier do paznokci nie wyschnie całkowicie, jeśli będzie nakładany w wielu ciężkich warstwach. W ten sposób nakładanie lakieru ogólnie może trwać dłużej, ale czas schnięcia będzie znacznie krótszy. Pomaluj każdy paznokieć, a następnie powtórz zabieg w tej samej kolejności. Jeśli wszystko zrobisz dobrze, to pierwszy paznokieć będzie gotowy do nałożenia drugiej warstwy w tym samym czasie, gdy skończysz malować ostatni paznokieć.

Jak szybko wysuszyć lakier, fot. freepik
Jak szybko wysuszyć lakier, fot. freepik

Suszarka do włosów

Podłącz suszarkę do włosów i wybierz ustawienie zimnego powietrza. Następnie dmuchaj chłodnym powietrzem z suszarki do włosów przez 2-3 minuty. Zrób to dla obu dłoni, aby całkowicie wysuszyć każdy paznokieć. Zimne powietrze może szybko wysuszyć Twoje paznokcie. Podczas suszenia paznokci trzymaj suszarkę 30 cm nad paznokciami, aby nie uszkodzić lakieru. Zanim zaczniesz, sprawdź, czy suszarka jest ustawiona na niskim trybie. Jeśli użyjesz ciepłego ustawienia temperatury lub będziesz trzymać suszarkę zbyt blisko, lakier do paznokci może zacząć pojawiać się w pęcherzykach powietrza lub falować.

Zimna woda

Pozwól paznokciom wyschnąć na powietrzu przez 60 sekund, a następnie chwyć małą miskę i wypełnij ją do połowy bardzo zimną wodą. Następnie umieść w niej 2-5 kostki lodu. Trzymaj opuszki palców w wodzie z lodem przez 1-2 minuty, a następnie wyjmij je z miski. Ogólnie rzecz biorąc, zimno utwardza lakier, więc kąpiel z lodem jest świetnym sposobem na to, aby lakier do paznokci się przykleił. Bądź ostrożny przy użyciu tej techniki, ponieważ może ona zniszczyć lakier do paznokci, jeśli włożysz ręce do wody zbyt szybko. Lakier musi być być prawie suchy.

Sztuczka z zamrażarką

Jedną z najprostszych, dobrze się sprawdzających sztuczek jest włożenie rąk do zamrażarki. Podczas gdy z pewnością nie będzie to dla Ciebie najprzyjemniejsze doznanie, to jednak może ono znacznie pomóc w szybkim wyschnięciu lakieru. Trzymaj dłonie w zamrażarce przez co 1-2 minuty, inaczej ta metoda nie przyniesie znaczących rezultatów.

Szalone triki z ubraniami, które naprawdę działają

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także