PoradyNigdy nie przypinaj innych kluczy z kluczykiem do zapłonu. Ten błąd może wiele kosztować

Nigdy nie przypinaj innych kluczy z kluczykiem do zapłonu. Ten błąd może wiele kosztować

Nigdy nie przypinaj innych kluczy z kluczykiem do zapłonu. Ten błąd może wiele kosztować
Manuel

28.11.2022 15:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele osób nosi swoje kluczyki do samochodu na jednym wielki breloku, na którym jest przypięta cała masa innych kluczy. A to błąd, który może skończyć się droga naprawą w zakładzie mechanicznym. Zaraz wyjaśnimy Ci dokładnie dlaczego.

"Nie ma to jak poręczny brelok, na którym masz wszystko!"

Są ludzie, którzy praktycznie nigdy nic nie gubią, zawsze wiedzą co gdzie jest i nigdy nie biegają w panice po całym domu, bo nie potrafią znaleźć kluczy 5 minut przed wyjściem. Jednak jest też dużo osób, które nigdy nie potrafią się połapać co gdzie położyły. Dla nich znalezienie czegokolwiek wtedy gdy akurat tego potrzebują jest naprawdę sporym wyzwaniem. Zwykle kosztuje ich tez sporo nerwów. I Ci ostatni ułatwiają sobie znalezienie rzeczy takich jak klucze trzymając je w jednym miejscu lub wszystkie na jednym pęku razem.

Breloki pełne kluczy nigdy nie wyglądają jakoś specjalnie ładnie. A do tego często są naprawdę ciężkie. Natomiast ich niewątpliwą zaletą jest to ,że taki okazały pęk kluczy (zawierający dosłownie wszystko) trudno jest przegapić. Także po części dlatego, że stale trzeba z niego korzystać, by się dostać do jakiegoś pomieszczenia lub pojazdu. Niestety trzymanie w tym pęku kluczyków do samochodu może też mieć pewnie nieprzewidziane negatywne konsekwencje. I mogą one skutkować wyłożeniem kilkuset złotych na droga naprawę w najmniej spodziewanym momencie. Zapytasz pewnie jak to możliwe? Już wszystko tłumaczymy.

kluczyki do samochodu, fot. freepik
kluczyki do samochodu, fot. freepik

Dlaczego kluczyki do samochodu nigdy nie powinny być zawieszone na breloku z innymi kluczami?

Tak jak wspomnieliśmy - niestety breloki na których wisi cała gama kluczy maja to do siebie, że są naprawdę ciężkie. I jest to poważny problem w momencie, kiedy wkładasz kluczyki do samochodu do stacyjki swojego pojazdu i obciążasz ją nimi. Musisz bowiem wiedzieć, że zbyt wiele kluczy na breloku może uszkodzić delikatne elementy wewnętrzne stacyjki. Nie jest ona bowiem zaprojektowana tak, by utrzymać duży ciężar. Dlatego każda dziura na drodze, każdy bardziej gwałtowny manewr autem, jaki wykonasz, każdy obrót i wszystkie drgania będą powoli, ale skutecznie zużywać delikatne elementy wewnętrzne Twojej stacyjki.

W rezultacie może to spowodować , że któregoś razu nie będziesz w stanie odpalić swojego samochodu. Albo też zgaśnie on Ci w połowie jazdy, a Ty nie będziesz miał pojęcia co jest grane. Lepiej więc nie ryzykować zupełnie niepotrzebnie i nie obciążać zbyt mocno stacyjki pojazdu.

CO ZROBIĆ gdy utkniesz między zamkniętymi szlabanami?! Ta wiedza może URATOWAĆ CI ŻYCIE

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także