PoradyLajfhakiNikt mi wcześniej nie powiedział, że źle używam woreczków do lodu!

Nikt mi wcześniej nie powiedział, że źle używam woreczków do lodu!

Jak wyjmować kostki lodu? Fot. Genialne.pl
Jak wyjmować kostki lodu? Fot. Genialne.pl
24.12.2022 05:50, aktualizacja: 24.12.2022 14:49

Przyszedł czas, kiedy każdego dnia tylko marzymy o szybkim powrocie do domu i ogrzaniu się kubkiem gorącej kawy lub herbaty z miodem. Ale kiedy przychodzi weekend, to (pomimo mroźnej pogody za oknem) lubimy spędzić czas w gronie bliskich z chłodnym drinkiem w ręku. Potrzebne nam są do tego kostki lodu, które możemy kupić już gotowe lub zrobić je samodzielnie. Plastikowe foremki zajmują dużo miejsca i dają nam ograniczoną ilość kostek. Dlatego chętniej wybieramy woreczki do lodu. A czy używamy ich we właściwy sposób? Okazuje się, że wiele ludzi robi to nie tak, jak trzeba…

Napełniamy je wodą, szczelnie zamykamy i umieszczamy w zamrażalniku. Już po kilku godzinach są gotowe do użycia. I tu nie mamy żadnych zastrzeżeń, bo w tych czynnościach nie ma żadnej filozofii. Ale czy wiesz, w jaki sposób powinno się je wyciągać?

Ice in gray bucket
Ice in gray bucket

Jak wyjmować kostki lodu, aby nie rozsypały się po całej kuchni?

Woreczki do lodu zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wyciąganie kostek było proste i szybkie. Zastosuj ten trik, a zawsze wyjmiesz tyle, ile akurat potrzebujesz – bez bałaganu. To więcej niż pewne, że zrobisz tym wrażenie na swoich znajomych.

Najpierw rozciągnij cały woreczek (i w pionie, i w poziomie), a następnie nagnij wszystkie krawędzie wewnętrzne i również je porozciągaj. W ten sposób przerwiesz łączenia oddzielające każdą kostkę, dzięki czemu uwolnisz je i zamiast małych okienek zrobi się jeden duży worek pełen lodu. Teraz wystarczy, że utniesz lub rozerwiesz jego górną część i wyciągniesz pożądaną ilość kostek.

To dużo prostsze niż męczenie się z wyciąganiem z osobna każdej kostki, a pewnie tak to u Ciebie do tej pory wyglądało. Z uporczywością naciągałeś materiał, a ten nagle rozrywał się z hukiem i kostki lądowały nie w drinkach, a na całym blacie i podłodze. A tak naprawdę wystarczyło zerknąć na instrukcję obsługi umieszczoną na opakowaniu ;)

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także