PoradyPolej tym kartkę i przepuść przez niszczarkę. Urządzenie będzie działać jak nowe!

Polej tym kartkę i przepuść przez niszczarkę. Urządzenie będzie działać jak nowe!

Niszczarka do papieru fot. genialne.pl
Niszczarka do papieru fot. genialne.pl
Manuel
02.12.2022 16:40

Wiele osób w swojej biurowej pracy korzysta z całego mnóstwa urządzeń, pośród których jedną z najważniejszych jest niszczarka do papieru. Dziś pokażemy Ci prostą, zaskakującą sztuczkę, która pomoże usprawnić Ci jej działanie. Jedyne czego będziesz potrzebował, to olejek dla dzieci.

Dlaczego niszczarka do papieru z czasem zaczyna się zacinać i działać po prostu źle?

To w gruncie rzeczy bardzo prosty mechanizm. Podczas użycia niszczarki powstaje pył papierowy, który może pokryć ostrza niszczarki. Gdy tak się stanie, to z czasem tego drobnego, niepozornego pyłu uzbiera się tyle, że ma to mocno negatywny wpływ na działanie niszczarki. Co więcej, na skutek tego, jak tego typu urządzenia są pomyślane, owy pył jest rozprowadzany po wielu mechanizmach niszczarki. W efekcie nasz sprzęt z czasem zaczyna się zacinać, a ostatecznie może całkowicie przestać działać. Producenci tego typu urządzeń zwykle polecają drogie, specjalistyczne środki, które pozwalają poradzić sobie z problemem. Ale prawda jest taka, że równie dobrze zrobi to dużo tańszy od nich zwykły, sklepowy olejek dla dzieci.

niszczarka do papieru olejek dla dzieci, fot. genialne.pl
niszczarka do papieru olejek dla dzieci, fot. genialne.pl

Jak za pomocą olejku dla dzieci przywrócić sprawne działanie niszczarki do papieru?

Na początku umieść kartkę papieru na dowolnej powierzchni, której nie boisz się wybrudzić olejem (olej może się łatwo rozlać, jeśli masz niewprawne ręce). Najlepiej niech to będzie kartka w rozmiarze listowym lub A4. Upewnij się, że papier nie jest pognieciony i uszkodzony, bo cała sztuczka może się nie udać, jeśli tak będzie. Następnie nałóż olej na papier w zygzakowaty sposób po jednej stronie papieru. Staraj się nie nasycić papieru ani nie nałożyć zbyt dużo oleju, bo może zrobić się "mały" bałagan. Upewnij się, że zygzaki ciągną się przez całą kartkę od jednego jej rogu do drugiego z nich.

Niszczarka do papieru fot. genialne.pl
Niszczarka do papieru fot. genialne.pl

Teraz włącz niszczarkę i przepuść przez nią papier pokryty olejem. W miarę rozdrabniania papieru olej automatycznie pokryje ostrza, które następnie rozprowadzają olej po całym urządzeniu i wszystkich jego mechanizmach. Dzięki temu niszczarka znów będzie działać zupełnie sprawnie. Na końcu na wszelki wypadek dodaj do niszczarki kilka kolejnych kartek papieru, aby wchłonęły ewentualny nadmiar oleju.

Ukryte funkcje przedmiotów, o których założę się, że nie słyszałeś!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także