PoradyLajfhakiNosisz bransoletkę na nodze? Sprawdź co to oznacza

Nosisz bransoletkę na nodze? Sprawdź co to oznacza

co oznacza bransoletka na nodze, fot. Freepik
co oznacza bransoletka na nodze, fot. Freepik
03.08.2023 16:15

Coraz częściej można zauważyć na ulicach biżuterię na nodze. Jednym moda ta się podoba, a drugim niekoniecznie. Zobacz, co oznacza bransoletka na nodze.

Sezon letni sprzyja eksperymentom urodowo-modowym. Wszystko ze względu na liczne koncerty i festiwale odbywające się w tym czasie. Nie wiele potrzeba, aby wyglądać niczym bogini, w zwiewnej sukience, kapeluszu, sandałach i bransoletce na nodze. Dlatego koniecznie dowiedz się, jakie znaczenie ma ta biżuteria, a być może i ty zaczniesz tak ją nosić.

Co oznacza bransoletka na nodze?

Można powiedzieć, że moda ta nie jest wcale taka nowa. Już w starożytności kobiety zdobiły swoje stopy świecidełkami, które miały odzwierciedlać ich majętność. Jednak kluczowym znakiem była noga, na której się bransoletkę nosiło. Dla przykładu lewa kostka wskazywała na to, że kobieta jest zamężna lub zaręczona. Warto dodać, że noszenie bransoletek w ten sposób miało chronić właścicielkę przed złem, biedą lub chorobą. Na Zachodzie kobieta nosząca biżuterię na nogach odbierana była jako feministka, która wyznaje wolność słowa, a nawet popiera związki jednopłciowe. Mimo to dzisiaj taka biżuteria nic nie znaczy, a pełni funkcję tylko ozdoby. Usilne szukanie symboliki nie jest dobrym pomysłem i może sprawić, że zbyt wcześnie ocenimy napotkaną osobę. Niektórzy zapewne pamiętają, że bransoletki na nodze były hitem lat 90. ubiegłego wieku. To właśnie teraz następuje ich renesans.

Symbolika bransoletki na nodze była ważna w starożytności, fot. freepik
Symbolika bransoletki na nodze była ważna w starożytności, fot. freepik

Jak nosić bransoletkę na nodze?

Warto pamiętać, że noszenie tej biżuterii nie musi kończyć się razem z latem. Równie dobrze można zakładać ją na co dzień oraz do eleganckich sukienek i butów. Równie dobrze bransoletka będzie wyglądać z mokasynami lub butami sportowymi (dzięki temu przełamie stylizację). Jeśli podoba ci się ta moda, to odrzuć wszelkie uprzedzenia i załóż bransoletkę. W dzisiejszym świecie nie obowiązują już zasady sprzed wieków, które świadczyłyby o twoim statusie materialnym lub matrymonialnym. Kiedy coś przypada nam do gustu, to powinniśmy wyrażać siebie, nie spoglądać na innych. Nie ważna jest także noga, na której będziesz nosić bransoletkę, możesz zakładać ją zależnie od swojego humoru.

woman suntan legs at rocky sea beach copy space
woman suntan legs at rocky sea beach copy space
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także