PoradyLajfhakiFunkcje w telefonie, których mogłeś nie znać. Jest ich aż 8

Funkcje w telefonie, których mogłeś nie znać. Jest ich aż 8

Funkcje w telefonie, których mogłeś nie znać. Jest ich aż 8
Monika
30.10.2019 12:00, aktualizacja: 30.10.2019 12:24

Od kiedy na rynku pojawiły się smartfony, życie stało się łatwiejsze. Telefony mają wiele aplikacji, dzięki którym oszczędzamy czas i pieniądze. Są jednak funkcje, których prawdopodobnie jeszcze nie odkryłeś i o których nigdy nie słyszałeś.

Zebrałam kilka interesujących ustawień telefonu, dzięki którym Twój smartfon będzie pracował wydajniej.

#1 Zatrzymanie wyskakujących reklam

Imgur.com
Imgur.com

Reklamy są denerwujące. Zwłaszcza te, które pojawiają się nagle i niespodziewanie podczas korzystania z różnych aplikacji. Jeśli nie masz ochoty płacić za wersje premium, możesz w łatwy sposób wyłączyć wyskakujące reklamy. Wystarczy, że przełączysz urządzenie na tryb samolotowy. Wtedy korzystanie z ulubionych aplikacji będzie przyjemniejsze, ponieważ okienka z reklamami nie będą się pojawiać.

#2 Szybkie ładowanie

pixabay.com
pixabay.com

Telefon jest bezużyteczny, gdy jest rozładowany. Dlatego, jeśli zauważysz, że bateria jest na wyczerpaniu a nie masz zbyt dużo czasu na ładowanie - włącz tryb samolotowy. Ładowanie będzie przebiegało znacznie szybciej niż zwykle.

Poza tym, zainstalowanie ciemnego tła na ekranie głównym sprawi, że bateria nie będzie się tak szybko rozładowywać.

#3 Szybkie usuwanie tekstu

pixabay.com
pixabay.com

Nie, nie musisz przytrzymywać przycisku "Backspace" i czekać. Właściciele iPhone'ów i iPadów mogą skorzystać z funkcji "Wstrząśnij". Po prostu, jeśli zechcą usunąć wpisywany tekst, muszą potrząsnąć telefonem. Wtedy pojawi się menu z opcjami "Cofnij" (Undo) i "Anuluj" (Cancel). To drugie przydaje się, jeśli funkcja włączyła się przypadkowo, np. podczas podróży polną drogą. ?

#4 Wyłącznik czasowy dla muzyki

Imgur.com
Imgur.com

Być może nie wiesz o tym, ale Zegar w Twoim telefonie ma bardzo dobrą funkcję. Docenią ją wszyscy miłośnicy muzyki i audiobooków. Dzięki wbudowanemu w aplikację "Zegar" wyłącznikowi czasowemu, możesz ustawić żądaną godzinę i wybrać opcję "Zatrzymaj" odtwarzanie z listy dzwonków. Smartfon wyłączy się automatycznie, więc nie będziesz musiał spać przy grającym urządzeniu. Poza tym, zapobiegnie to rozładowaniu się baterii telefonu przez noc.

#5 Zapisywanie stron internetowych

Imgur.com
Imgur.com

Często artykuły, czy ebooki czytamy na kartach przeglądarki. Jednak, gdy prędkość łącza internetowego spada, otworzone strony znikają, albo zawieszają się. Nie musisz jednak się frustrować, bo jest na to sposób. Właściciele telefonów z systemem Android mogą teraz zapisywać dowolne treści internetowe do dalszego czytania. Wystarczy, że nacisną przycisk "Pobierz".

#6 Poprawa zasięgu

Imgur.com
Imgur.com

Ta sztuczka pomoże użytkownikom iPhone'a poprawić połączenie sieciowe. Jeśli zasięg nie jest doskonały, należy wpisać *3370#, aby uzyskać lepszą jakość rozmów GSM. W celu wyłączenie tej funkcji, wystarczy wpisać #3370#.

#7 Bezprzewodowa myszka

Imgur.com
Imgur.com

Twój smartfon może być również używany w formie bezprzewodowego pilota. Wystarczy, że zainstalujesz aplikację Air Mouse Pro (iOS) lub Remote Mouse (Android), a telefon stanie się urządzeniem sterującym do komputera lub laptopa.

#8 Poziomica w telefonie

Imgur.com
Imgur.com

Wszystkie smartfony mają szeroką gamę czujników, które określają Twoją pozycję i orientację. Jeśli pobierzesz odpowiednią aplikację, będziesz mógł używać telefonu jak tradycyjnej poziomicy do pomiaru dowolnej powierzchni.

Korzystaliście kiedyś z tych funkcji? Może znacie inne ustawienia, które ułatwiają korzystanie ze smartfonów?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także