PoradyLajfhakiObieraczka do warzyw ma ukrytą funkcję, ale mało kto wie, jak z niej korzystać

Obieraczka do warzyw ma ukrytą funkcję, ale mało kto wie, jak z niej korzystać

Jak należy używać obieraczki, aby robić to poprawnie fot. genialne.pl
Jak należy używać obieraczki, aby robić to poprawnie fot. genialne.pl
03.12.2022 14:27

Wydawać by się mogło, że obieranie warzyw (czy owoców) jest jednym z najprostszych obowiązków kuchennych. Robimy to mechanicznie, nie poświęcając tej czynności większej uwagi. Okazuje się jednak, że wiele ludzi posługuje się obieraczką w niewłaściwy sposób! Trudno w to uwierzyć, ale to naprawdę powszechny błąd – pewnie Ty również nie zdawałeś sobie z niego sprawy. Jak można źle obierać warzywa?

Najczęściej korzystamy z niej, kiedy przygotowujemy obiad – jest nieoceniona podczas obierania ziemniaków czy ogórków na mizerię, co jest trudniejsze, jeśli posługujemy się zwykłym nożykiem. Dzięki niej nasze warzywa są obrane szybko i dokładnie, a obierki nie są za grube, przez co nie marnujemy aż tyle jedzenia. Jednak używamy jej zwykle nie tak, jak trzeba. To dziwne, że ten błąd jest aż tak powszechny...

Zmień taktykę, a obierzesz marchewki, pietruszki, czy inne warzywa, dużo szybciej i łatwiej niż do tej pory!

People cooking fresh potato preparing food in the kitchen - potato cooking concept
People cooking fresh potato preparing food in the kitchen - potato cooking concept

Jak poprawnie posługiwać się obieraczką?

Przecież to proste! Przesuwamy nią z góry w dół, dociskając ją wtedy do warzywa i po drodze ściągając jego wierzchnią warstwę. Też tak robisz, prawda?

Więc Ty też robisz to źle!

Parsnip
Parsnip

Zatem jak używać obieraczki, aby robić to poprawnie?

Nie należy odrywać jej od warzywa nie tylko podczas ruchu w dół, ale w górę również! W przeciwnym razie mocno utrudniasz sobie pracę i wydłużasz poświęcony na to czas. Po co utrudniać sobie tak podstawową czynność? Dociskaj obieraczkę do warzywa manewrując nią w obie strony - nie tylko w jedną - a sam będziesz w szoku, jakie to ułatwienie!

Nie czekaj i wypróbuj tę metodę od razu, a nie będziesz pierwszym, który żałuje, że dowiedział się o niej dopiero teraz. Podziel się tą wiedzą z bliskimi, aby i oni mogli używać obieraczki tak, jak została do tego zaprojektowana.

Hands of male cook using peeler when preparing carrot for the dish
Hands of male cook using peeler when preparing carrot for the dish

Obieraczka to wcale nie jest jedyny kuchenny przedmiot, którym większość ludzi posługuje się źle. Niektórzy są już dorośli, kiedy dowiadują się, jak należy poprawnie korzystać z mikrofalówki. To bardzo dziwne, że nikt im wcześniej o tym nie powiedział...

Kiedy już obierzesz ziemniaki (poprawnie używając obieraczki), to sprawdź, jakie pyszne dania możesz z nich przyrządzić!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także