PoradyObierz ziemniaki i włóż do butów. Trik naszych babć ma wielu zwolenników

Obierz ziemniaki i włóż do butów. Trik naszych babć ma wielu zwolenników

Za ciasne buty Fot. freepik
Za ciasne buty Fot. freepik
Manuel

03.10.2022 15:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Za ciasne buty najlepiej jest wymienić w sklepie. Ale czasem chodzi o trzewiczki, które dostało się po kimś, albo też jedynie o rozchodzenie je. Podpowiadamy jak je rozciągnąć, tak by ich nie uszkodzić.

Jak rozciągnąć za ciasne buty?

Jeśli nie chcesz ich zwracać, ani skorzystać z usług szewca, oto najskuteczniejsze i zarazem najbezpieczniejsze metody na za ciasne buty.

Grube skarpety i suszarka do włosów

Załóż parę grubych skarpet i zapnij wygodnie buty. Teraz spróbuj zastosować suszarkę do włosów przez 20 do 30 sekund na raz do ciasnych miejsc. Użyj tylko średniego ciepła i trzymaj suszarkę w ruchu, aby nie wysuszyć i nie spalić skóry. Dobrym pomysłem jest zastosowanie odżywki do skóry lub środka nawilżającego do butów po użyciu tej metody.

za ciasne buty, fot. freepik
za ciasne buty, fot. freepik

Mrożona torba z zamknięciem na zamek błyskawiczny

Ta metoda najlepiej sprawdza się na butach nieskórzanych. Wypełnij torbę z zamkiem błyskawicznym do połowy wodą. Umieść częściowo wypełnioną torbę wewnątrz buta. Postaraj się ułożyć ją tak, aby znalazła się w pobliżu ciasnych miejsc. Teraz umieść but i torbę w zamrażarce na noc. Woda zamieni się w lód i rozszerzy się, dając Ci dodatkowe rozciągnięcie dla Twoich butów.

Sztuczka z obranym ziemniakiem na za ciasne buty

Obierz ziemniaka i uformuj go w kształt skrzynki na palce Twojego buta (przód buta). Wytrzyj ziemniaka do sucha ręcznikiem papierowym i włóż go do środka buta na noc. Ta metoda może zapewnić umiarkowaną ilość rozciągania i sprawdza się przede wszystkim w przypadku skórzanych butów.

Spraye i płyny do rozciągania butów

W sklepach obuwniczych dostępnych jest wiele płynów i sprayów do rozciągania skóry, tkanin, a nawet winylu. Spryskaj nimi za ciasne buty w newralgicznych miejscach, a następnie przejdź się w nich. Produkty te mogą być również użyte razem z regulowanymi rozciągaczami do butów, aby pomóc nadać butom niestandardowe rozciąganie.

A tutaj przeczytasz o tym, jak wyczyścić białe podeszwy butów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także