PoradyDomowe trikiObsypuję muszlę i czekam. Po 15 minutach jest lśniąca jak ze sklepu

Obsypuję muszlę i czekam. Po 15 minutach jest lśniąca jak ze sklepu

czyszczenie toalety kwaskiem, fot. Genialne
czyszczenie toalety kwaskiem, fot. Genialne
Adrianna Trusiuk

13.09.2023 08:43, aktual.: 21.03.2024 08:22

Żel do toalety właśnie się kończył i nie wiesz, jak ją doczyścić? Środek, który przywróci jej dawny blask, a także sprawi, że pozbędziesz się kamienia, z pewnością masz już w domu. Na czym polega czyszczenie toalety kwaskiem? Wyjaśniamy.

Kwasek cytrynowy to substancja, która dezynfekuje, czyści, wybiela i nabłyszcza. Ten składnik wykorzystywany jest do przygotowania domowych środków czystości. Można użyć go zarówno do czyszczenia szkła, ceramiki jak i toalety. Jeśli nie masz tego produktu w domu, to bez trudu kupisz go w każdym sklepie spożywczym. Zapłacisz grosze, a z jego pomocą osiągniesz bardzo dużo.

Czyszczenie toalety kwaskiem — jak to zrobić?

To bardzo proste. Zaopatrz się w co najmniej dwa opakowania, a w przypadku uporczywego kamienia, cztery torebki kwasku. Następnie, załóż rękawiczki. Uchronią cię przed uszkodzeniem skóry. Pamiętaj, że kwasek cytrynowy to bardzo skoncentrowana substancja, która może dotkliwie wysuszyć skórę. Spłucz wodę w toalecie, a następnie, rozsyp kwasek po powierzchni muszli, zaczynając od miejsc, które są najbardziej zanieczyszczone. Zamknij klapę i odczekaj 15 minut. Po kwadransie przejedz po muszli szczotką toaletową, a na końcu, spłucz wodę. Sedes będzie śnieżnobiały i lśniący. To bardzo proste i ekologiczne rozwiązanie, które zastąpi płyn do toalety. Zabieg warto powtarzać przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Czyszczenie toalety kwaskiem, fot. Adobe Stock
Czyszczenie toalety kwaskiem, fot. Adobe Stock

Jak przygotować najlepszą pastę czyszczącą?

Czyszczenie toalety kwaskiem, fot. Adobe Stock
Czyszczenie toalety kwaskiem, fot. Adobe Stock
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także