PoradyLajfhakiOd kiedy tak robię, oszczędzam prąd nawet podczas odkurzania!

Od kiedy tak robię, oszczędzam prąd nawet podczas odkurzania!

Jak oszczędnie odkurzać fot. freepik
Jak oszczędnie odkurzać fot. freepik
10.01.2023 13:30

Przyjście 2023 roku już od dawna napełniało nas obawą. Kiedy stało się faktem, z trwogą myślimy o tym, jak ocalić nasz budżet domowy. Podwyżki cen prądu zmusiły wielu z nas do jego mniejszego zużycia. Staramy się jak najdłużej korzystać ze światła dziennego, nie pozostawiamy w przedłużaczu nieodpiętych ładowarek itd. Jednak w jaki sposób można zaoszczędzić energię elektryczną, podczas kiedy jej użycie jest konieczne? Czy da się oszczędzać prąd podczas sprzątania?

Wystarczy trochę sprytu i samodyscypliny, a wysokość Twoich rachunków absolutnie Cię nie załamie. Staw czoła podwyżkom, niech nie wpływają druzgocąco na Twój budżet!

Jak oszczędnie odkurzać? Fot. Freepik.com
Jak oszczędnie odkurzać? Fot. Freepik.com

Jak oszczędzać prąd podczas odkurzania?

Odkurzacz to sprzęt obecny w każdym domu. Nie ma znaczenia, czy masz na wyposażeniu ten starszy – workowy, czy nowszy. Stosując się do tych prostych zasad, jednakowo efektywnie zaoszczędzisz na odkurzaniu.

1. Staraj się odkurzać w dzień, nie wieczorem.

Im wcześniej zaczniesz, tym szybciej będziesz mieć to za sobą, ale to nie jest główny powód. Dużo ważniejszy jest fakt, że odkurzając w dzień, nie zużyjesz dodatkowej energii elektrycznej na zapalenie sztucznego światła.

Woman with accumulator vacuum cleaner drinking coffee
Woman with accumulator vacuum cleaner drinking coffee

2. Często zmieniaj / opróżniaj worek lub wyporządzaj pojemnik z brudami.

To gwarancja silniejszego ssania odkurzacza, co zaś przełoży się na krótszy pobór energii elektrycznej. Dzięki temu będziesz też mógł włączyć urządzenie na tryb oszczędny, a będzie działało tak skutecznie, jak na najwyższym programie.

Woman opening dust filter out of vacuum cleaner at home on floor. Container full of dirt and cat's hair. Housekeeping
Woman opening dust filter out of vacuum cleaner at home on floor. Container full of dirt and cat's hair. Housekeeping

Te sposoby na oszczędzanie są naprawdę opłacalne!

  • Jeśli jesteś na kupnie nowego sprzętu, nie oszczędzaj na nim. Warto jednorazowo wydać większą kwotę, ale zapewnić sobie tym niższe rachunki na przyszłość. Jak? Zakup odkurzacza (lub każdego innego urządzenia domowego) o wysokiej klasie energetycznej to oszczędność sama w sobie! Podejmuj wybór odpowiedzialnie.
  • Nie przywiązuj się do sklepowych detergentów. Choć często widzisz je w telewizji podczas przerw reklamowych, to wcale nie oznacza, że faktycznie są aż tak skuteczne. Spróbuj zamienić je na naturalne alternatywy, które:
    • są dużo mniej szkodliwe dla środowiska,
    • przygotujesz sam z tanich składników, które masz na pewno w domu,
    • mniej żrące i przyjemniej pachną.

9 trików na sprzątanie, które pomogą Ci usunąć nawet najmocniejszy brud!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także