PoradyLajfhakiOd lat dodaję do każdego prania. Koleżanki myślą, że wymieniam garderobę kilka razy w miesiącu

Od lat dodaję do każdego prania. Koleżanki myślą, że wymieniam garderobę kilka razy w miesiącu

sól do prania, fot. Genialne
sól do prania, fot. Genialne
17.10.2023 15:13

Pranie to jeden ze nienawidzonych obowiązków wielu. Cały proces trwa co najmniej kilka godzin, a samo suszenie nawet parę dni. Bardzo często nie pachnie tak jak powinno, przez co jesteśmy zirytowani. Sprawdź, jak sól do prania zastąpi chemiczne detergenty.

Zazwyczaj podczas robienia prania używamy proszku oraz płynu do płukania. Nie zawsze działają jednak tak jak powinny, a kosztują dużo. Zamiast przepłacać, wystarczy zastosować sól, która znajdzie swoje zastosowanie nie tylko w kuchni.

Jak działa sól do prania?

Nie ma w tym sposobie nic nadzwyczajnego. Wystarczy umieścić pranie w pralce, a następnie do szufladki wsypać proszek do prania. W drugim kroku zamieniamy płyn do płukania na sól, a wystarczy zaledwie 1 łyżka. Można dodać też kilka kropli wybranego olejku eterycznego. Dzięki temu uzyskasz odpowiedni zapach, który możesz dowolnie modyfikować. Okazuje się, że ta metoda działa o wiele lepiej niż standardowy płyn do płukania, ponieważ naturalne środki są delikatniejsze dla tkanin. Wpływają na ich niebywałą miękkość i bardzo przyjemny oraz intensywny zapach. Sposób ten jest w pełni bezpieczny dla dzieci oraz alergików, ponieważ nie wywoła podrażnień.

Na uporczywe plamy zastosuj pranie w soli. Fot. Freepik
Na uporczywe plamy zastosuj pranie w soli. Fot. Freepik

Dlaczego warto dodawać sól do prania?

Sól to ekologiczny środek, który nie tylko znakomicie odświeży ubrania, ale i zachowa je w dobrej kondycji. W przeciwieństwie do sytuacji, gdy zastosujemy chemiczne preparaty, tkaniny nie będą twardnieć, a mięknąć. Warto więc stosować sól podczas prania ręczników, które niszczą się pod wpływem płynu do płukania. Specyfik ten to także naturalny odplamiacz, ponieważ dzięki niemu zabrudzenia znikają w mgnieniu oka. Wystarczy wysypać sól na plamę, a następnie ją wetrzeć i zaprać. Efekt z pewnością przejdzie twoje najśmielsze oczekiwania. Należy jednak uważać z jej ilością, ponieważ może uszkodzić delikatne elementy pralki oraz narazić nas na dodatkowe koszta. 1 łyżka soli do prania w zupełności wystarczy.

pranie bez płynu do płukania, fot. Genialne
pranie bez płynu do płukania, fot. Genialne

Pozostałe domowe środki do prania

  • Soda oczyszczona to zaś zamiennik proszku do prania. Pozbędzie się brzydkiego zapachu oraz zdezynfekuje ubrania. Pozytywnie wpłynie na kondycję pralki, którą przy okazji odkazi z zarazków oraz pleśni.
  • Płyn do płukania jamy ustnej to również sprawdzony sposób na świeże, czyste, a przede wszystkim zdezynfekowane pranie. Z powodzeniem zastąpi płyn do płukania oraz koncentraty do prania.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także