PoradyLajfhakiOd razu po wejściu do pokoju hotelowego wstawiam walizkę do wanny

Od razu po wejściu do pokoju hotelowego wstawiam walizkę do wanny

Walizki w wannie fot. Genialne.pl
Walizki w wannie fot. Genialne.pl
04.03.2023 18:33, aktualizacja: 06.03.2023 14:26

Podróże wakacyjne wiążą się przeważnie z noclegiem w hotelu, czy innym miejscu oferującym usługi noclegowe turystom. Nigdy nie wiemy, co zastaniemy w pokoju. A wiele osób często korzystających z noclegów w hotelach nauczyła się już, jak zadbać o siebie, sprawdzając dokładnie pokój. Ale wyjaśnimy, dlaczego tak wiele osób zostawia walizki w wannie.

Pościel w hotelu

Większość osób zwraca uwagę przede wszystkim na pościel. Ale nie należy zapominać, że kiedy pościel powinna być zawsze świeża i nienagannie czysta, to w przypadku narzuty powinna nam się zapalić czerwona lampka. Bowiem taka narzuta rzadko jest prana.

Walizki w wannie Fot. Freepik
Walizki w wannie Fot. Freepik

Najbrudniejsze rzeczy w pokoju

Ostatnie lata nauczyły nas już też zwracać uwagę na najbrudniejsze wyposażenie pokoju hotelowego, czyli na pilot od telewizora. Jest to często najbrudniejsza rzecz w pokoju hotelowym.

Wiele hoteli umieszcza już piloty w specjalnym foliowym opakowaniu, ale nie wszędzie mamy gwarancję, że osoba sprzątająca oczyściła, czy zdezynfekowała akurat pilot. Dlatego warto zawsze mieć ze sobą chusteczki dezynfekujące. Nimi przetrzesz klamki, pilot, kontakty, włącznik lampki nocnej i telefon hotelowy oraz inne rzeczy, które wydadzą Ci się podejrzane.

Karaluchy, pluskwy i inne robaki w pokoju hotelowym

Jednak najczęściej największą obawę turystów budzą robaki. Pluskwy bardzo łatwo się zadomawiają w takich miejscach i jeżeli tylko zobaczysz jakieś plamki na materacu czy pościeli, powinna Ci się zapalić czerwona lampka. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie pokoju hotelowego zaraz po wejściu do niego.

Walizki w wannie

Sprawdź za szafką, pod łóżkiem, pod pościelą, czy nie widać pozostałości po jakiś owadach i innych robakach. Zanim jednak to zrobisz, pluskwy mogą dostać się w tym czasie już do Twojej walizki. Dlatego zaraz po wejściu do pokoju hotelowego najlepiej umieścić walizki i torby w wannie. I dopiero potem zacząć przegląd pokoju.

Walizki w wannie fot. Genialne.pl
Walizki w wannie fot. Genialne.pl

Jeżeli obawiasz się, że walizka zabrudzi wannę, to umieść ją najpierw w dużym worku na śmieci lub rozłóż worek na śmieci z pokoju hotelowego na dnie wanny.

Przyjrzyj się poduszkom i pufom. Zrezygnuj z chodzenia po dywanie w pokoju na boso. Nie jest on prany po każdej wizycie gości hotelowych.

Walizki w wannie Fot. freepik
Walizki w wannie Fot. freepik

Sprawne urządzenia na wyposażeniu pokoju

Po wejściu do pokoju hotelowego warto też sprawdzić działanie klimatyzacji. Kiedy będziesz jej naprawdę potrzebować, może okazać się, że nie będzie działać prawidłowo.

Dobrze sprawdzić też wodę w kranie, spłuczkę w toalecie, suszarkę do włosów, czy czajnik do wody, o ile jest na wyposażeniu. To wszystko powinno działać bez zarzutu.

Jak pozbyć się rybików z łazienki? Prosty sposób

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także